zakup odczynników lanoratoryjnych

Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00153567
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00153567/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-13 09:18
Lokalizacja
Puławy, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b1ba0c60-3a0c-47e4-9fc5-9125a76a853b
Identyfikator
7160010761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odczynniki laboratoryjne

Wykonawcy

1 przyznane

PPH Eskulap M. Furyk J. Matłosz Sp. j.Gliwice, PL · lot 0
13 889 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00153567 z dnia 2026-03-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
zakup odczynników lanoratoryjnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000080252

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Partyzantów 57

1.5.2.) Miejscowość: Puławy

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przeatrgi@piwet.pulawy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.piwet.pulawy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


weterynaria

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

zakup odczynników lanoratoryjnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1ba0c60-3a0c-47e4-9fc5-9125a76a853b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00153567

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
Realizacja zamówienia jest bardzo pilna, Produkt będzie wykorzystany w pilnych badaniach związanych z realizacją badań usługowych zapewniających ciągłość diagnostyczną ds. NDV – Newcastle Desease Virus. Otrzymano znaczącą ilość próbek do przebadania w kierunku rzekomego pomoru drobiu. Podana ilość prawdopodobnie zaspokoi zapotrzebowanie do czasu zawarcia umowy w trybie konkurencyjnym – prowadzonym postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-23/30/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Test immunoenzymatyczny przeznaczony do wykrywania w kurzej surowicy przeciwciał przeciwko wirusowi rzekomego pomoru drobiu (NDV). Test 5 płytkowy do wykrywania przeciwciał swoistych dla zakażeń wirusem rzekomego pomoru drobiu . Wszystkie odczynniki w zestawie gotowe do użycia. Mikropłytki opłaszczone zinaktywowanym antygenem wisusowym NDV w całości.
Wydajność umożliwiająca wykonanie co najmniej 92 próbek techniką ELISA.
Zestaw zwalidowany i posiadający certyfikat jakości.
Odczyt wartości (gęstość optyczna) przy długości fali 650 nm, odczyt kompatybilny z programem Xchek. Rozcieńczenie surowic badanych 1:500.
Ilość - 5 zestawów

4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PPH Eskulap M. Furyk J. Matłosz Sp. j.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL9310103513

7.3.3) Ulica: Elsnera 6

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-105

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13889,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni

2026-03-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy