Dostawa w formie leasingu operacyjnego samochodu użytkowego do przewozu osób i ładunku dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego

Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00154219
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00154219/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-13 12:18
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38232bd2-1ecc-4925-89c4-bc9fb3e44dc8
Identyfikator
6340126016
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi leasingu finansowegoPojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osóbPojazdy silnikowe do transportu towarów

Wykonawcy

1 przyznane

EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
245 043,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00154219 z dnia 2026-03-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa w formie leasingu operacyjnego samochodu użytkowego do przewozu osób i ładunku dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000023461

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Gwarków 1

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-166

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mwallenburg@gig.eu phachula@gig.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gig.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-38232bd2-1ecc-4925-89c4-bc9fb3e44dc8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Instytut Badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa w formie leasingu operacyjnego samochodu użytkowego do przewozu osób i ładunku dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38232bd2-1ecc-4925-89c4-bc9fb3e44dc8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00154219

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00075016

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZ.26.04.2026.PIHA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 228389,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Dostawa w formie leasingu operacyjnego samochodu użytkowego do przewozu osób i ładunku (dalej - samochód, pojazd) dla Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego.
Zamawiający wymaga aby pojazd posiadał wyposażenie oraz spełniał wymagania opisane z załączniku nr 5 do SWZ.
Odbiór przedmiotu zamówienia odbędzie się w siedzibie Zamawiającego Katowice (40-166), Plac Gwarków 1.

Wykonawca będzie zobowiązany do:
1) zawarcia umowy leasingu operacyjnego na okres 48 miesięcy;
2) przedstawienia obowiązującej oferty na 47 miesięcznych rat leasingowych płatnych zgodnie z harmonogramem płatności przy uwzględnieniu opłaty wstępnej w wysokości 0% wartości samochodu brutto oraz kwoty wykupu samochodu w wysokości 1% wartości brutto;
W umowie trwającej 48 miesięcy Zamawiający uiści zatem 47 rat, z uwagi na fakt, że termin płatności pierwszej raty przypada miesiąc po odbiorze Samochodu. Opłata za wykup (depozyt gwarancyjny) uiszczany jest razem z ostatnią ratą.
3) przeszkolenia personelu Zamawiającego w obsłudze samochód;
4) ubezpieczenie pojazdu leży po stronie leasingodawcy.
- W ofercie należy wskazać wartość polisy ubezpieczeniowej (OC, AC, NNW, Assistance), która będzie obowiązywać w pierwszym roku umowy. W celu porównania ofert wartość polisy za 1 rok należy pomnożyć przez 3 i taką wartość wpisać jako ubezpieczenie na lata 2-4
Finansujący przed zawarciem polisy ubezpieczeniowej przedstawi do wyboru Zamawiającego propozycje minimum 3 polis.
- Zamawiający oczekuje Pakietowego ubezpieczenia komunikacyjnego, zawartego na rok z płatnością jednorazową (dokumentem księgowym jest polisa ubezpieczeniowa)
- Wykonawca ma obowiązek skalkulować ofertę ubezpieczeniową od wartości brutto.
- Zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych opłat za administrowanie polisami ubezpieczeniowymi
- Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wartości ubezpieczenia wskazanego w ofercie ze względu na zmienność stawki ubezpieczeniowej i wybór Zamawiającego najbardziej odpowiedniego wariantu.
Wykonawca zapewnia:
1) nieodpłatnie przeszkolenie, w terminie do 3 dni roboczych od daty dostawy samochodu, przyszłych użytkowników w zakresie eksploatacji i obsługi dostarczonego samochodu ;
2) gwarancję, że samochód będący przedmiotem zamówienia jest wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, fabrycznie nowy z roku 2025 lub 2026;
3) W dniu odbioru przedmiotowego sprzętu dostawca przekaże Zamawiającemu dokumenty określające warunki serwisowania, instrukcje obsługi, przegląd techniczny.
Warunki finansowania:
1) Zakup samochodu będzie finansowany przez firmę leasingową zwaną Finansującym.
2) Waluta umowy leasingu – PLN.
3) Zmienna stopa procentowa wg stawki stopy procentowa WIBOR dla 1 M.
4) Okres leasingu operacyjnego – 48 miesięcy.
5) Ilość rat – 47, podzielonych na część kapitałową i odsetkową.
6) Opłata wstępna w wysokości 0% wartości brutto.
7) Rata leasingowa powinna zawierać w sobie koszty związane z realizacją umowy leasingu tj. prowizje, opłaty manipulacyjne, wszelkie koszty transportu do miejsca przeznaczenia, szkolenie pracowników itp. – w części kapitałowej.
8) Po zakończeniu trwania umowy leasingowej, z momentem zapłaty ostatniej raty leasingowej, Zamawiający wykupi przedmiot leasingu za cenę równą 1% wartości oferty.
9) Wartość końcowa przedmiotu leasingu (kwota wykupu): 1% ceny brutto.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

34130000-7 - Pojazdy silnikowe do transportu towarów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 245043,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 245043,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 245043,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Europejski Fundusz Leasingowy S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8970012657

7.3.3) Ulica: ul. Legnicka 48 bud. C-D

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 54-202

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Dostawa, serwis, gwarancja, szkolenie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 245043,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-03-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy