Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Połaniec

GMINA POŁANIEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00154380
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00154380/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-13 12:44
Lokalizacja
Połaniec, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c7bafcb2-25ca-4595-bd4f-8139c6b97e78
Identyfikator
8661580228
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi recyklingu odpadówUsługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁęg, PL · lot 0
300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00154380 z dnia 2026-03-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Połaniec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŁANIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409710

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ruszczańska 27

1.5.2.) Miejscowość: Połaniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-230

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@poczta.polaniec.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polaniec.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1264261

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Połaniec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7bafcb2-25ca-4595-bd4f-8139c6b97e78

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00154380

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TI.271.59.2026.TIK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 514080,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany jest do zagospodarowania dostarczonych do Wykonawcy odpadów komunalnych:
1.1. Odpady ulegające biodegradacji – kod odpadu: 20 02 01, szacunkowa ilość: 600 Mg. Odpady zebrane będą w ramach prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Połaniec. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania bioodpadów w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 733 z późń. zm.).
1.2. Zamawiający zamieszcza w załączeniu poglądowe zdjęcia odpadów ulegających biodegradacji. Zamawiający wymaga, aby w przypadku odpadów o kodzie 20 02 01 efektem odzysku był nawóz/ kompost.
1.3. Zamawiający dopuszcza w tym zakresie możliwość skorzystania ze stacji przeładunkowej spełniającej wymagania określone w art. 23 ust. 10 pkt 3 ustawy o odpadach.
Warunkiem jest, aby wskazana została nie więcej niż jedna stacja przeładunkowa.
2. Zamawiający wymaga, aby wskazana przez Wykonawcę instalacja, w której będą zagospodarowane odpady, bądź stacja przeładunkowa, zlokalizowane były w odległości nie większej niż 130 km. od siedziby Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga wskazania w ofercie (formularzu ofertowym) odległości instalacji bądź stacji przeładunkowej od siedziby Zamawiającego, tj. ul. Ruszczańska 27, 28-230 Połaniec, przy użyciu serwisu mapa.targeo.pl przy zastosowaniu najkrótszej trasy, drogami publicznymi dostępnymi dla samochodów o masie całkowitej powyżej 10 ton. Powyższe dane Zamawiający będzie weryfikował przy użyciu portalu (https://www.targeo.pl/)
4. Wykonawca zobowiązany jest do oferty dołączyć zrzut z ekranu potwierdzający odległość od siedziby zamawiającego do miejsca przyjęcia odpadów. Nie złożenie wraz ofertą zrzutu ekranu będzie skutkować odrzuceniem oferty.
5. W przypadku wątpliwości Zamawiający zastrzega możliwość samodzielnego zweryfikowania odległości za pomocą serwisu mapa.targeo.pl w celu weryfikacji podanych danych przez wykonawcę.
6. W przypadku wskazania stacji przeładunkowej Wykonawca zobowiązany jest przeładować dostarczone odpady i przetransportować je do instalacji, w której będą zagospodarowane na własny koszt i ryzyko.
7. Wykonawca określi w ofercie minimalny poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu zagospodarowanych odpadów. Zamawiający wymaga aby wskazane w ofercie poziomy przygotowania do ponownego użycia i recyklingu nie były niższe niż 75%.
8. Szacowana ilość odpadów do zagospodarowania w okresie realizacji zamówienia została określona na podstawie prognoz i wynosi:
Kod odpadów Rodzaj odpadów Masa odpadów (Mg) PROGNOZA
20 02 01 Odpady ulegające biodegradacji 600 Mg

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera rozdz. IV SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 324000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 324000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 324000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8661751492

7.3.4) Miejscowość: Łęg

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Cena podana przez Wykonawcę w ofercie służy tylko do porównania ofert. Rozliczanie wykonanych usług następować będzie na zasadach określonych w umowie, na podstawie zaoferowanych cen jednostkowych, do osiągnięcia kwoty nieprzekraczalnej umowy tj. 300 000,00 zł.
2026-03-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi