Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej na części działki nr 32 obręb Kamionka Stara
Gmina Sokółka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00155276
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00155276/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-03-16 00:10
- Lokalizacja
- Sokółka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-28f14ef0-73d2-4002-981c-ab437bdb2be4
- Identyfikator
- 5451815942
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00155276 z dnia 2026-03-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej na części działki nr 32 obręb Kamionka Stara
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sokółka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659125
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Sokółka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-100
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 85 711 0900
1.5.8.) Numer faksu: +48 85 711 0911
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@sokolka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sokolka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-28f14ef0-73d2-4002-981c-ab437bdb2be41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej na części działki nr 32 obręb Kamionka Stara2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28f14ef0-73d2-4002-981c-ab437bdb2be4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00155276
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00072607/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej na części działki nr 32 obręb Kamionka Stara
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00122281
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PI.I.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej „Budowy drogi gminnej na części działki nr 32 obręb Kamionka Stara na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 674 Sokółka-Krynki do skrzyżowania z drogą gminną wewnętrzną na działkach: nr 400 obręb Kurowszczyzna i nr 58 obręb Stara Kamionka.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej na części działki nr 32 obręb Kamionka Stara na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 674 Sokółka-Krynki do skrzyżowania z drogą gminną wewnętrzną na działkach: nr 400 obręb Kurowszczyzna i nr 58 obręb Stara Kamionka z odwodnieniem powierzchniowym, długość ok. 925 m na działkach 201108_5.0018.32, 201108_5.0018.153, 201108_5.0018.159 201108_5.0024.400, 201108_5.0024.401, 201108_5.0017.58 stanowiących pas drogowy drogi gminnej, 201108_5.0017.31/3 i 201108_5.0018.698 stanowiących pas drogowy drogi wojewódzkiej w tym:
1) zaprojektowanie odcinka drogi gminnej w ramach procedury ZRID (dot. pozyskania części działek o nr geod. 201108_5.0017.125, 201108_5.0017.127/1, oraz ewentualnie innych koniecznych do poszerzenia istniejącego pasa drogowego), planowany przebieg drogi został przedstawiony w załączniku graficznym,
2) budowa jezdni o nawierzchni z o warstwie ścieralnej z betonu na podbudowie z betonu i kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie w km 0+000-0+080,
3) budowa konstrukcji nawierzchni jezdni i poboczy o warstwie ścieralnej z kruszywa łamanego na podbudowie z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie w km 0+080-0+925,
4) budowa poboczy szer. minimum 0,75 m,
5) budowa zjazdów na wszystkie działki zlokalizowane po obu stronach projektowanego odcinka,
6) przebudowa skrzyżowań z droga wojewódzką nr 674 na początku i z drogą gminną na końcu odcinka drogi gminnej na warunkach zarządców/właścicieli ww. dróg.
7) budowa urządzeń odwadniających związanych z odwodnieniem powierzchniowym pasa drogowego,
8) planowane obciążenie ruchem kategoria KR4.
9) Konstrukcja nawierzchni jezdni drogi gminnej dla grupy nośności podłoża G1.
9.1) w km 0+000-0+080 (w obrębie skrzyżowania z drogą nr 674)
a) nawierzchnia z betonu wałowanego RCC C30/37 – gr. 20 cm
b) podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego C50/30 0/31,5 – gr. 30 cm;
c) pobocza z kruszywa łamanego szer.0,75 m;
d) pochylenie skarp – 1:1,5;
9.2) w km 0+080-0+925
a) warstwa ścieralna z kruszywa łamanego C50/30 0/31,5 – gr. 15 cm;
b) podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego C50/30 0/31,5 – gr. 15 cm;
c) podbudowa pomocnicza z kruszywa naturalnego – gr. 20 cm
d) pobocza z kruszywa łamanego szer.0,75 m;
e) pochylenie skarp – 1:1,5;
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 3 tj.: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Najwyższą liczbę punktów wg kryterium oceny ofert uzyskała oferta złożona przez Camino Projektowanie i Obsługa Inżynierska Budownictwa Drogowego Krzysztof Filewicz, ul. Prof. Stanisława Pawłowskiego 5, 39-400 Tarnobrzeg. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 57 810,00 zł brutto i przewyższa kwotę 50 000,00 zł brutto, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonaniu analizy budżetu Gminy Sokółka Zamawiający stwierdził brak możliwości zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na realizację przedmiotowego zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 Prawo zamówień publicznych tj.: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2026-03-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |