Budowa oświetlenia drogowego w miejscowościach Chocianowice, Szumirad, Wędrynia i Lasowice Wielkie
Gmina Lasowice Wielkie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00156068
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00156068/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-16 11:35
- Lokalizacja
- Lasowice Wielkie, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7574e28b-9b5d-491c-b8d9-4754903bbc2c
- Identyfikator
- 7511683021
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00156068 z dnia 2026-03-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia drogowego w miejscowościach Chocianowice, Szumirad, Wędrynia i Lasowice Wielkie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lasowice Wielkie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413024
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lasowice Wielkie 99A
1.5.2.) Miejscowość: Lasowice Wielkie
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-282
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@lasowicewielkie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lasowicewielkie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7574e28b-9b5d-491c-b8d9-4754903bbc2c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia drogowego w miejscowościach Chocianowice, Szumirad, Wędrynia i Lasowice Wielkie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7574e28b-9b5d-491c-b8d9-4754903bbc2c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00156068
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00004807/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa oświetlenia drogoweo w miejscowościachChocianowice, Szumirad, Wędrynia i Lasowice Wielkie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00465911
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 188645,69 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa oświetlenia drogowego przy posesji 331 w Chocianowicach.Przedmiotem zamówienia jest budowa punktu oświetlenia terenu, poprzez montaż 1 słupa wraz z oprawą oświetleniową typu LED zasilanego poprzez ogniwa fotowoltaiczne.
Wykonawca zapewni również kompleksową obsługę geodezyjną oraz zobowiązany będzie do wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
34928520-9 - Słupy latarniowe
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.5.) Wartość części: 75809,14 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa oświetlenia drogowego w Szumiradzie (od posesji 24 do 35)Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka sieci oświetlenia ulicznego dla oświetlenia drogi wojewódzkiej nr 494. Zamówienie polega na budowie odcinka sieci elektroenergetycznej linii kablowej nN 0,23 kV typu NA2XY-j 4x35 mm2 wraz z budową punktów oświetlenia drogowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
34928520-9 - Słupy latarniowe
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.5.) Wartość części: 59286,80 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa oświetlenia drogowego w Wędryni (do posesji 21)Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka elektroenergetycznej linii kablowej nN 0,23 kV typu NA2XY-j 4x35 mm2 wraz z budową punktów oświetlenia drogowego.
Wykonawca zapewni również kompleksową obsługę geodezyjną oraz zobowiązany będzie do wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
34928520-9 - Słupy latarniowe
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.5.) Wartość części: 38749,75 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa oświetlenia drogowego w Lasowicach Wielkich (działka 84/8 ark.m.4)Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka elektroenergetycznej sieci nN 0,23 kV oświetlenia terenu oraz rozdziału energii elektrycznej nN 0,4kV na dz. 84/8. W ramach zadania zaplanowano budowę odcinka elektroenergetycznej linii kablowej nN 0,23 kV typu NA2XY-j 4x35 mm2 wraz z budową punktów oświetlenia terenu wzdłuż istniejącego pasa drogi i przy altance.
Wykonawca zapewni również kompleksową obsługę geodezyjną oraz zobowiązany będzie do wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
34928520-9 - Słupy latarniowe
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.5.) Wartość części: 75809,14 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10073,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13407,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10073,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Elektroinstalacyjny OLDA Dariusz Urbański
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761020088
7.3.4) Miejscowość: Wędrynia 55
7.3.5) Kod pocztowy: 46-275
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10073,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z projektowaną przebudową drogi budowa oświetlenia stała się bezzasadna.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 39935,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 64229,37 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 39935,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Elektroinstalacy OLDA Dariusz Urbański
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761020088
7.3.4) Miejscowość: Wędrynia 55
7.3.5) Kod pocztowy: 46-275
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 39935,05 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 68196,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 97515,63 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 68196,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Elektroinstalacyjny OLDA Dariusz Urbański
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761020088
7.3.4) Miejscowość: Wędrynia 55
7.3.5) Kod pocztowy: 46-275
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 68196,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-03-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |