Usługi remontowe i naprawy elementów małej architektury na terenach miejskich w 2026r. (zadanie 1-3)

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00157122
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00157122/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-16 15:20
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a64fecc8-8c1e-482e-9287-b8c01d19651a
Identyfikator
7642211127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00157122 z dnia 2026-03-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi remontowe i naprawy elementów małej architektury na terenach miejskich w 2026r. (zadanie 1-3)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570766568

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: gen. Władysława Andersa 10

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@zdiz.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdiz.pila.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdizpila.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi remontowe i naprawy elementów małej architektury na terenach miejskich w 2026r. (zadanie 1-3)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a64fecc8-8c1e-482e-9287-b8c01d19651a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00157122

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00002098/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Usługi remontowe i naprawy elementów małej architektury na terenach miejskich w 2026r. (zadanie 1-3)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00130978

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.322.15.2026.MP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1 - Usługi remontowe i naprawy elementów małej architektury na terenach miejskich w 2026 r. – miasto

1. Zakres prac obejmuje usługi remontowe i naprawcze elementów małej architektury, które uległy naturalnemu zużyciu lub zostały uszkodzone wykazanych w kosztorysie ofertowym. Dodatkowo należy uwzględnić prace nie przewidziane, które w okresie obowiązywania umowy zostaną wskazane przez Zamawiającego.
2. W kosztorysie wykonania prac należy uwzględnić zakup, dostawę oraz zastosowanie wszystkich materiałów, elementów systemowych i akcesoriów niezbędnych do prawidłowego, kompletnego i zgodnego z dokumentacją techniczną oraz zaleceniami producentów wykonania robót, w tym w szczególności materiałów montażowych, elementów dystansowych, łączników, powłok zabezpieczających oraz materiałów wykończeniowych. Ponadto usługa obejmuje demontaż uszkodzonych elementów wraz z ich utylizacją.
3. Wykonawca na etapie realizacji zadania będzie dysponował min. 1 pojazdem o ładowności min. 0,9 ton, będzie dysponował niezbędnym sprzętem oraz narzędziami do wykonania prac - agregat prądotwórczy i podstawowe elektronarzędzia.
4. Na etapie realizacji zadania nadzór nad wykonywaniem prac, z ramienia wykonawcy, będzie prowadziła osoba o wykształceniu minimum średnim, o profilu budowlanym.
5. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
6. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji i egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Projekcie umowy (załącznik nr 3.1 do SWZ).
7. Wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14.12.2012r. o odpadach ma obowiązek gospodarowania powstałymi podczas realizacji zadania odpadami zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą Nr XXXIV/346/20 Rady Miasta Piły z dnia 24 listopada 2020 r, w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Piły.
8. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca w trakcie realizacji powyższego zadania musi znajdować się w rejestrze podmiotów gospodarujących odpadami (BDO), zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5 ustawy o odpadach.
9. Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do projektu umowy (załącznik nr 3.1 do SWZ).
10. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.5.) Wartość części: 117060,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2 - Usługi remontowe i naprawy elementów małej architektury na terenach miejskich w 2026 r. - Park Miejski im. St. Staszica

1. Zakres prac obejmuje remont i naprawę elementów małej architektury wykazanych w kosztorysie ofertowym. Dodatkowo należy uwzględnić prace nieprzewidziane, które w okresie obowiązywania umowy zostaną wskazane przez Zamawiającego.
2. W kosztorysie wykonania prac należy uwzględnić zakup, dostawę oraz zastosowanie wszystkich materiałów, elementów systemowych i akcesoriów niezbędnych do prawidłowego, kompletnego i zgodnego z dokumentacją techniczną oraz zaleceniami producentów wykonania robót, w tym w szczególności materiałów montażowych, elementów dystansowych, łączników, powłok zabezpieczających oraz materiałów wykończeniowych. Ponadto usługa obejmuje demontaż uszkodzonych elementów wraz z ich utylizacją.
3. Wykonawca na etapie realizacji zadania będzie dysponował min. 1 pojazdem o ładowności min. 0,9 ton, będzie dysponował niezbędnym sprzętem oraz narzędziami do wykonania prac - agregat prądotwórczy i podstawowe elektronarzędzia.
4. Na etapie realizacji zadania nadzór nad wykonywaniem prac, z ramienia wykonawcy, będzie prowadziła osoba o wykształceniu minimum średnim, o profilu budowlanym.
5. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
6. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji i egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Projekcie umowy (załącznik nr 3.2 do SWZ).
7. Wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14.12.2012r. o odpadach ma obowiązek gospodarowania powstałymi podczas realizacji zadania odpadami zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą Nr XXXIV/346/20 Rady Miasta Piły z dnia 24 listopada 2020 r, w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Piły.
8. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca w trakcie realizacji powyższego zadania musi znajdować się w rejestrze podmiotów gospodarujących odpadami (BDO), zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5 ustawy o odpadach.
9. Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do projektu umowy (załącznik nr 3.2 do SWZ).
10. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.5.) Wartość części: 41200,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 3 - Usługi remontowe i naprawy elementów małej architektury na terenach miejskich w 2026 r. - ławki

1. Zakres prac obejmuje remont i naprawę ławek wykazanych w kosztorysie ofertowym oraz wykonanie prac zgodnie z zasadami wykonywania prac.
2. Dodatkowo należy uwzględnić mycie ławek oraz prace nieprzewidziane, które w okresie obowiązywania umowy zostaną wskazane przez zamawiającego. Ponadto usługa obejmuje demontaż uszkodzonych elementów wraz z ich utylizacją.
3. Naprawa, remont i konserwacja ławek obejmuje w szczególności:
 wymiana uszkodzonych elementów,
 naprawy konstrukcji metalowych i drewnianych,
 malowanie i zabezpieczanie powierzchni,
 montaż i demontaż ławek,
 usuwanie graffiti i zabrudzeń.
4. Wykonawca na etapie realizacji zadania będzie dysponował min. 1 pojazdem o ładowności min. 0,9 ton, będzie dysponował niezbędnym sprzętem oraz narzędziami do wykonania prac - agregat prądotwórczy i podstawowe elektronarzędzia.
5. Na etapie realizacji zadania nadzór nad wykonywaniem prac, z ramienia wykonawcy, będzie prowadziła osoba o wykształceniu minimum średnim, o profilu budowlanym.
6. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. -- Kodeks pracy.
7. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji i egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Projekcie umowy (załącznik nr 3.3 do SWZ).
8. Wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14.12.2012r. o odpadach ma obowiązek gospodarowania powstałymi podczas realizacji zadania odpadami zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą Nr XXXIV/346/20 Rady Miasta Piły z dnia 24 listopada 2020 r, w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Piły.
9. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca w trakcie realizacji powyższego zadania musi znajdować się w rejestrze podmiotów gospodarujących odpadami (BDO), zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5 ustawy o odpadach.
10.Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do projektu umowy (załącznik nr 3.3 do SWZ).
11. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.5.) Wartość części: 83955,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W załączniku nr 7 do SWZ – wzorze kosztorysu ofertowego – Zamawiający zastosował błędną konstrukcję kosztorysu polegającą na braku zamieszczenia kwoty przeznaczonej na zakup materiału.
Powyższy błąd mógł mieć wpływ na sposób kalkulacji ceny przez wykonawców oraz uniemożliwia dokonanie porównania ofert na zasadach określonych w ustawie Pzp. Usunięcie wady na obecnym etapie postępowania prowadziłoby do konieczności zmiany treści ofert.
W związku z powyższym postępowanie podlega unieważnieniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W załączniku nr 7 do SWZ – wzorze kosztorysu ofertowego – Zamawiający zastosował błędną konstrukcję kosztorysu polegającą na braku zamieszczenia kwoty przeznaczonej na zakup materiału.
Powyższy błąd mógł mieć wpływ na sposób kalkulacji ceny przez wykonawców oraz uniemożliwia dokonanie porównania ofert na zasadach określonych w ustawie Pzp. Usunięcie wady na obecnym etapie postępowania prowadziłoby do konieczności zmiany treści ofert.
W związku z powyższym postępowanie podlega unieważnieniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W załączniku nr 7 do SWZ – wzorze kosztorysu ofertowego – Zamawiający zastosował błędną konstrukcję kosztorysu polegającą na braku zamieszczenia kwoty przeznaczonej na zakup materiału.
Powyższy błąd mógł mieć wpływ na sposób kalkulacji ceny przez wykonawców oraz uniemożliwia dokonanie porównania ofert na zasadach określonych w ustawie Pzp. Usunięcie wady na obecnym etapie postępowania prowadziłoby do konieczności zmiany treści ofert.
W związku z powyższym postępowanie podlega unieważnieniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-03-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi