Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Jedlina-Zdrój

Gmina Jedlina-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00157883
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00157883/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-17 10:20
Lokalizacja
Jedlina-Zdrój, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cc958e1a-8156-4783-930a-1c313c3c957e
Identyfikator
8862572796
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty izolacyjneRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00157883 z dnia 2026-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Jedlina-Zdrój

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jedlina-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718202

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Poznańska 2

1.5.2.) Miejscowość: Jedlina-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-330

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@jedlinazdroj.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.jedlinazdroj.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://jedlinazdroj.ezamawiajacy.pl/pn/jedlinazdroj/demand/269111/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Jedlina-Zdrój

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc958e1a-8156-4783-930a-1c313c3c957e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00157883

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00074537/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Jedlina-Zdrój

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

FEDS.09.07-IP.03-276/25 Projekt realizowany z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku Działanie 9.7 Wsparcie dla transformacji Typ projektu: 9.7.A

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00130694

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GIM.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1:
Lokalizacja: Jedlina-Zdrój ul. Sienkiewicza 2 dz. nr 59/4 obręb 0004 Jedlina-Zdrój
Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie:
1. Termomodernizacja elewacji –
a) elewacja – zabezpieczenie stolarki otworowej, rozbiórka rynien i rur spustowych, usunięcie powłok tynkarskich, oczyszczenie elewacji z kurzu i farb, wzmocnienie podłoża, naprawa ubytków i pęknięć wewnętrznych i zewnętrznych murów, wyrównanie nierówności powierzchni murów, wykonanie podkładu pod warstwę elewacyjną, wykonanie warstwy elewacyjnej z tynku ciepłochronnego, odtworzenie detali elewacyjnych z profilu ciągnionym, dwukrotne malowanie elewacji, istniejącą okładzinę z piaskowca w strefie przyziemia poddać czyszczeniu i hydrofobizacji, w miejscach ubytku cokół uzupełnić okładziną z piaskowca naturalnego wraz ze spoinowaniem i hydrofobizacją, wykonanie nowych obróbek blacharskich dostosowanych do grubości ocieplonych ścian z blachy tytan-cynk, montaż siatki ochronnej z kolcami przeciw ptakom, wywóz gruzu i odpadów. Kolorystykę elewacji należy uzgodnić z WUOZ we Wrocławiu na etapie realizacji robót.
b) strefa cokołowa – roboty ziemne w obrębie ścian podziemnych, oczyszczenie ścian, spoinowanie, wykonanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej ścian w technologii bitumicznej, zabezpieczenie ścian folią kubełkową, zasypanie wykopu żwirem, ułożenie obramowania z obrzeży betonowych na podsypce cementowo-piaskowej, wykonanie opaski żwirowej oraz w strefie przyziemia po obwodzie całego budynku wykonanie iniekcji grawitacyjnej.
c) dojście do budynku – skucie warstw betonowych na dojściu do budynku i progu, wykonanie nowej posadzki betonowej i ułożenie warstwy wierzchniej z płytek ceramicznych zewnętrznych, antypoślizgowych.
2. Termoizolacja poddasza – rozbiórka drewnianych podłóg strychu, wykonanie izolacji cieplnej i przeciwdźwiękowej z wełny mineralnej - jedna warstwa gr 25 cm, wykonanie nowej podłogi z deski impregnowanej gr. 32 mm, ułożenie nowej wykładziny z PCV, uszczelnienie pokrycia dachowego z dachówki karpiówki oraz wymiana obróbek blacharskich z blachy tytan-cynk.
3. Wymiana stolarki okiennej – wymiana całości stolarki okiennej na okna PCV z zachowaniem oryginalnego rysunku architektonicznego i gabarytów, o współczynniku przenikania nie mniejszym niż 0,9 W/m2K. Okna muszą posiadać nawietrzaki okienne. Wymiana parapetów.
4. Wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej – wymiana drzwi zewnętrznych na elewacji frontowej i elewacji tylnej – skrzydło drzwiowe wraz z ościeżnicą.
Wymiary, kształt oraz podział konstrukcyjny stolarki otworowej podlega uzgodnieniu z WUOZ we Wrocławiu.
5. Montaż 4 budek lęgowych dla ptaków typu A na budynku lub w jego otoczeniu oraz 1 budki dla nietoperzy na budynku lub w jego otoczeniu, zgodnie z wytycznymi ekspertyzy przyrodniczej.
II. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera projekt umowy, projekt architektoniczno-budowlany pn. Termomodernizacja Budynku mieszkalnego 58-330 Jedlina-Zdrój, ul. Sienkiewicza 2 oraz uzgodnienie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu - pismo W/N.5183.4095.2024.KK z dnia 28.11.2024 r. oraz ekspertyza przyrodnicza ornitologiczna i chiropterologiczna w zakresie występowania ptaków i nietoperzy oraz ich siedlisk.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.5.) Wartość części: 501505,03 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2:
Lokalizacja: Jedlina-Zdrój ul. Sienkiewicza 2a dz. nr 59/3 obręb 0004 Jedlina-Zdrój
Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie:
1. Termomodernizacja elewacji –
a) elewacja – zabezpieczenie stolarki otworowej, rozbiórka rynien i rur spustowych, usunięcie powłok tynkarskich, oczyszczenie elewacji z kurzu i farb, wzmocnienie podłoża, naprawa ubytków i pęknięć wewnętrznych i zewnętrznych murów, wyrównanie nierówności powierzchni murów, wykonanie podkładu pod warstwę elewacyjną, wykonanie warstwy elewacyjnej z tynku ciepłochronnego, odtworzenie detali elewacyjnych z profilu ciągnionym, dwukrotne malowanie elewacji, istniejącą okładzinę z piaskowca w strefie przyziemia poddać czyszczeniu i hydrofobizacji, w miejscach ubytku wykonanie cokołu z żywicy lub uzupełnienie okładziną z piaskowca naturalnego wraz ze spoinowaniem i hydrofobizacją, wykonanie nowych obróbek blacharskich dostosowanych do grubości ocieplonych ścian z blachy tytan-cynk, montaż siatki ochronnej z kolcami przeciw ptakom, wywóz gruzu i odpadów wraz kosztami składowania odpadów. Kolorystykę elewacji należy uzgodnić z WUOZ we Wrocławiu na etapie realizacji robót.
b) strefa cokołowa – roboty ziemne w obrębie ścian podziemnych, oczyszczenie ścian, spoinowanie, wykonanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej ścian w technologii bitumicznej, zabezpieczenie ścian folią kubełkową, zasypanie wykopu żwirem, ułożenie obramowania z obrzeży betonowych na podsypce cementowo-piaskowej, wykonanie opaski żwirowej oraz w strefie przyziemia po obwodzie całego budynku wykonanie iniekcji grawitacyjnej.
2. Termoizolacja poddasza – rozbiórka drewnianych podłóg strychu, wykonanie izolacji cieplnej i przeciwdźwiękowej z wełny mineralnej – jedna warstwa gr 25 cm, wykonanie nowej podłogi z deski impregnowanej gr. 32 mm, ułożenie nowej wykładziny z PCV, uszczelnienie pokrycia dachowego z dachówki karpiówki.
3. Wymiana stolarki okiennej – wymiana całości stolarki okiennej na okna PCV z zachowaniem oryginalnego rysunku architektonicznego i gabarytów, o współczynniku przenikania nie mniejszym niż 0,9 W/m2K. Okna muszą posiadać nawietrzaki okienne. Wymiana parapetów.
4. Wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej – wymiana drzwi zewnętrznych – skrzydło drzwiowe wraz z ościeżnicą.
5. Termoizolacja stropu piwnicy – wzmocnienie podłoża (gruntowanie), docieplenie sufitów płytami styropianowymi, wykonanie wyprawy z tynku akrylowego.
6. Wentylacja piwnicy – przebicie otworów, wykucie bruzdy ściennej, montaż przewodów wentylacyjnych izolowanych o śr. min. 150mm, montaż kratek, zamurowanie przebić, uzupełnienie tynków, wykonanie przejść przez połać dachową.
Wymiary, kształt oraz podział konstrukcyjny stolarki otworowej podlega uzgodnieniu z WUOZ we Wrocławiu.
7. Montaż 2 budek lęgowych dla ptaków typu A na budynku lub w jego otoczeniu oraz 1 budki dla nietoperzy na budynku lub w jego otoczeniu, zgodnie z wytycznymi ekspertyzy przyrodniczej.
II. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera projekt umowy, projekt architektoniczno-budowlany pn. Termomodernizacja budynku mieszkalnego 58-330 Jedlina-Zdrój, ul. Sienkiewicza 2a oraz uzgodnienie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu - pismo W/N.5183.4140.2024.KK z dnia 03.12.2024 r. oraz ekspertyza przyrodnicza ornitologiczna i chiropterologiczna w zakresie występowania ptaków i nietoperzy oraz ich siedlisk.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.5.) Wartość części: 387098,92 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ nie złożono żadnej oferty.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ nie złożono żadnej oferty.

2026-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane