Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zad. inwestycyjnego pod nazwą: Zabezpieczenie ciągłości działalności Teatru Zagłębia w okresie przebudowy i rozbudowy siedziby głównej

Teatr Zagłębia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00157900
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00157900/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-17 10:25
Lokalizacja
Sosnowiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-45fa8747-9e8a-4324-be1c-7aecb00d27b2
Identyfikator
6440026219
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00157900 z dnia 2026-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zad. inwestycyjnego pod nazwą: Zabezpieczenie ciągłości działalności Teatru Zagłębia w okresie przebudowy i rozbudowy siedziby głównej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Teatr Zagłębia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000279261

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Teatralna 4

1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@teatrzaglebia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://teatrzaglebia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,221782,d6d1276f456efaba05d115e8970a23b8.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zad. inwestycyjnego pod nazwą: Zabezpieczenie ciągłości działalności Teatru Zagłębia w okresie przebudowy i rozbudowy siedziby głównej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-45fa8747-9e8a-4324-be1c-7aecb00d27b2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00157900

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056369/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania: "Zabezpieczenie ciągłości działalności Teatru Zagłębia w okresie przebudowy i rozbudowy siedziby głównej"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00090791

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.C.271.1.6.2026.JD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części 1 jest : Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych pomieszczeń w budynku przy ul. Teatralnej 11 w Sosnowcu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące.
Jeżeli gwarancje podmiotów, np. producentów urządzeń, materiałów, systemów itp. są dłuższe niż 24 miesiące – okres gwarancji udzielony na te urządzenia, materiały, systemy itp. przez wykonawcę jest równy udzielonemu przez te podmioty.
4. Niniejsze zamówienie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 2749496,99 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury zlokalizowanym przy ul. Będzińskiej 4,6 w Sosnowcu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące.
Jeżeli gwarancje podmiotów, np. producentów urządzeń, materiałów, systemów itp. są dłuższe niż 24 miesiące – okres gwarancji udzielony na te urządzenia, materiały, systemy itp. przez wykonawcę jest równy udzielonemu przez te podmioty.
4. Niniejsze zamówienie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 1814273,56 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym Postępowaniu zaistniały istotne i nieusuwalne wady rozumiane jako naruszenie przez Zamawiającego przepisów regulujących prowadzenie postępowania poprzez naruszenie zasady przejrzystości postępowania. W doktrynie zauważa się, że zasada przejrzystości funkcjonuje w ścisłym powiązaniu z zasadą jawności. Wskazuje się, że wymóg zachowania przejrzystości dotyczy zarówno informacji o zamiarze udzielenia zamówienia, jak i informacji dotyczących przebiegu postępowania i decyzjach/czynnościach zamawiającego podejmowanych w jego ramach. Jasność
i jednoznaczność procedur udzielania zamówień publicznych stanowi podstawową gwarancję
zachowania zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym Postępowaniu zaistniały istotne i nieusuwalne wady rozumiane jako naruszenie przez Zamawiającego przepisów regulujących prowadzenie postępowania poprzez naruszenie zasady przejrzystości postępowania. W doktrynie zauważa się, że zasada przejrzystości funkcjonuje w ścisłym powiązaniu z zasadą jawności. Wskazuje się, że wymóg zachowania przejrzystości dotyczy zarówno informacji o zamiarze udzielenia zamówienia, jak i informacji dotyczących przebiegu postępowania i decyzjach/czynnościach zamawiającego podejmowanych w jego ramach. Jasność
i jednoznaczność procedur udzielania zamówień publicznych stanowi podstawową gwarancję
zachowania zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

2026-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane