Zmniejszenie barier transportowych na rzecz mieszkańców Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Bukowej poprzez zakup mikrobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych

GMINA OSIEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00158153
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00158153/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-17 11:22
Lokalizacja
Osiek, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b9a132d4-39b4-4fca-ab6a-dda6c98e42ce
Identyfikator
8661623883
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

MinibusyPojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00158153 z dnia 2026-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zmniejszenie barier transportowych na rzecz mieszkańców Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Bukowej poprzez zakup mikrobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OSIEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409689

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Osiek

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-221

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 1508671203

1.5.8.) Numer faksu: 158671232

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-osiek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina-osiek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/osiek

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zmniejszenie barier transportowych na rzecz mieszkańców Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Bukowej poprzez zakup mikrobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9a132d4-39b4-4fca-ab6a-dda6c98e42ce

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158153

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050230/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zmniejszenie barier transportowych na rzecz mieszkańców Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Bukowej poprzez zakup mikrobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00141046

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Bukowej, Bukowa 54, 28- 221 Osiek w ramach projektu: Zmniejszenie barier transportowych na rzecz mieszkańców Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Bukowej poprzez zakup mikrobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Specyfikacja techniczna – min. 9 miejscowy (8+1) przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jedno stanowisko do kotwiczenia wózka inwalidzkiego, z napędem spalinowym, diesel.

Zamawiający wymaga, aby oferowany samochód:
Był fabrycznie nowy, niezarejestrowany, nieużywany, nie poddany jakimkolwiek naprawom, pochodzący
z produkcji z 2025 lub 2026 roku, pełnowartościowy, kompletny, wolny od wad, w tym wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, a ponadto spełniający wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych w tym wynikające z ustawy Prawo o ruchu drogowym i przepisów wykonawczych.
Nie może być obciążony prawem obligacyjnym ani rzeczowym na rzecz osób lub podmiotów trzecich, nie toczy się wobec niego postępowanie egzekucyjne, sądowe, ani przed jakimkolwiek organem orzekającym oraz nie jest przedmiotem zabezpieczenia.
Spełniał wymagania normy emisji spalin min. EURO 6.
Był przystosowany do eksploatacji całorocznej w warunkach atmosferycznych stref klimatycznych odpowiadających obszarowi UE.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej SOPZ) stanowi załącznik nr 7 do SWZ.

Zadanie dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D

4.5.3.) Główny kod CPV: 34114400-3 - Minibusy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawą prawną unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jest art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi, że „Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Oferta najkorzystniejsza przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postepowanie na podstawie art. 255 pkt 3 w/w Ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 252150,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 279000,00 PLN

2026-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy