„Dostawa oraz montaż systemu teleinformatycznego do zarządzania gospodarką wodno- kanalizacyjną w Gminie Dobroszyce”

GMINA DOBROSZYCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00158775
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00158775/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-17 13:35
Lokalizacja
Dobroszyce, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c08935c9-7c27-4495-be44-7cb99cc07aeb
Identyfikator
9111777340
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Systemy informacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

AQUARD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
229 395 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00158775 z dnia 2026-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa oraz montaż systemu teleinformatycznego do zarządzania gospodarką wodno- kanalizacyjną w Gminie Dobroszyce”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DOBROSZYCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934779

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 16

1.5.2.) Miejscowość: Dobroszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-410

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dobroszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobroszyce.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c08935c9-7c27-4495-be44-7cb99cc07aeb

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa oraz montaż systemu teleinformatycznego do zarządzania gospodarką wodno- kanalizacyjną w Gminie Dobroszyce”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c08935c9-7c27-4495-be44-7cb99cc07aeb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158775

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032350/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa oraz rozbudowa sieci wodociągowych i sieci kanalizacji sanitarnych na terenie Gminy Dobroszyce wraz z montażem nowoczesnych wodomierzy oraz montażem systemu teleinformatycznego .

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”, objętej Krajowym Planem Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00104073

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostaw pn. „Dostawa oraz montaż systemu teleinformatycznego do zarządzania gospodarką wodno- kanalizacyjną w Gminie Dobroszyce”
w ramach zadania inwestycyjnego: budowa sieci wodociągowych na terenie gminy oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy.

1.1. W zakresie zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa wraz z instalacją systemu teleinformatycznego do zarządzania gospodarką wodociągową w Gminie Dobroszyce, w postaci systemu wizualizacji SCADA jako kompleksowego rozwiązania informatycznego, które umożliwia zbieranie, przetwarzanie i wizualizację danych z różnych urządzeń oraz systemów automatyki.
Planowany do zakupu system wizualizacji przeznaczony jest do automatyki dla stacji uzdatniania wody w Łuczynie, stacji uzdatniania wody w Jenkowicach, stacji uzdatniania wody w Dobroszycach. Wszystkie powyższe stacje mają za zadanie zasilanie w wodę nieruchomości i obiektów na terenie Gminy Dobroszyce.
Wizualizacje SCADA są graficznymi interfejsami użytkownika, które prezentują dane w sposób przejrzysty i zrozumiały, umożliwiając operatorom skuteczne zarządzanie procesami technologicznymi. Dzięki systemowi można monitorować stan urządzeń, kontrolować parametry procesów oraz szybko reagować na wszelkie nieprawidłowości czy awarie, ponadto możliwe jest optymalne sterowanie procesami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48810000-9 - Systemy informacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 229395,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 317340,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 229395,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AquaRD Sp. z o. o., ul. Złota 61/100, 00-819 Warszawa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252262044

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 229395,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy