"Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie głubczyckim" (budynku przy ul. Sobieskiego 5a w Głubczycach)

Powiat Głubczycki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00159259
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00159259/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-17 15:30
Lokalizacja
Głubczyce, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-625c39f4-41a6-4aa1-813d-d473ef3e8517
Identyfikator
7481580829
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieInstalowanie ram drzwiowych i okiennychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty instalacyjne elektryczneMontaż instalacji piorunochronnejRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty przy wznoszeniu rusztowań

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00159259 z dnia 2026-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie głubczyckim" (budynku przy ul. Sobieskiego 5a w Głubczycach)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Głubczycki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412467

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Kochanowskiego 15

1.5.2.) Miejscowość: Głubczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 77 405 36 60

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatglubczycki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatglubczycki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie głubczyckim" (budynku przy ul. Sobieskiego 5a w Głubczycach)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-625c39f4-41a6-4aa1-813d-d473ef3e8517

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00159259

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020930/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie głubczyckim” (budynku przy ul. Sobieskiego 5a w Głubczycach)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich Dla opolskiego 2021-2027, projekt: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie głubczyckim.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00052624

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.272.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Inwestycja obejmuje następujące roboty:
1. Wymiana stolarki okienno - drzwiowej
2. Ocieplenie ścian powyżej poziomu gruntu
3. Ocieplenie stropu wraz z wymianą pokrycia dachowego
4. Wymiana obróbek blacharskich
5. Roboty tynkarskie
6. Roboty malarskie
7. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
8. Remont kominów
9. Wymiana instalacji odgromowej
10. Wymiana żarówek tradycyjnych na żarówki LED
11. Rusztowania rurowe
12. Instalacje sanitarne
13. Instalacja fotowoltaiczna
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji stanowiącej załączniki do SWZ.
Równoważność:
Jeżeli w dokumentacji zostały użyte nazwy własne, numery katalogowe, producent, znaki towarowe w odniesieniu do materiałów, urządzeń bądź technologii, należy traktować to wyłącznie jako minimalne oczekiwane parametry. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, przy czym muszą posiadać one parametry techniczne i jakościowe takie same bądź lepsze. Wykonawca zobowiązany jest wówczas do wykazania, że zastosowane przez niego materiały, urządzenia bądź technologie spełniają oczekiwania określone przez Zamawiającego poprzez przedłożenie odpowiednich dokumentów, wyliczeń, opinii itp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną (740 991,16 zł) przewyższała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (575 482,00 zł) o 165 509,16 zł. Z uwagi na brakujące środki finansowe Zamawiający zdecydował o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
2026-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane