„Zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do zapobiegania i eliminacji skutków zagrożeń związanych ze zmianami klimatu”

Gmina Krzyżanowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00159687
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00159687/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-18 09:10
Lokalizacja
Krzyżanowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c050bf3-04f8-44fa-9b7e-15c6bca9ae33
Identyfikator
6391986361
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwaMundury strażackieSprzęt osobisty i pomocniczySprzęt osobistyMotopompySprzęt ratunkowy i awaryjnyŁodzie ratunkowePrzyczepy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00159687 z dnia 2026-03-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do zapobiegania i eliminacji skutków zagrożeń związanych ze zmianami klimatu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzyżanowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 5

1.5.2.) Miejscowość: Krzyżanowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-450

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (+48)324194050

1.5.8.) Numer faksu: (+48)324194234

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@krzyzanowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzyzanowice.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5c050bf3-04f8-44fa-9b7e-15c6bca9ae33

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do zapobiegania i eliminacji skutków zagrożeń związanych ze zmianami klimatu”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c050bf3-04f8-44fa-9b7e-15c6bca9ae33

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00159687

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052227/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do zapobiegania i eliminacji skutków zagrożeń związanych ze zmianami klimatu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021 – 2027, Priorytet 1 – Zintegrowany system ratownictwa i środowisko; Cel 1.1 – Większa gotowość i transgraniczna zdolność do radzenia sobie z zagrożeniami i katastrofami na pograniczu czesko-polskim związanymi ze zmianami klimatu.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00075362

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Gp-Zp.27101.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem I części zamówienia publicznego jest dostawa specjalistycznego sprzętu strażackiego oraz wyposażenia osobistego strażaka w ramach realizacji projektu „Cztery żywioły – gotowi na zmiany klimatu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Interreg Czechy – Polska 2021 – 2027, w ramach Priorytetu 1 – Zintegrowany system ratownictwa i środowisko Cel 1.1 – Większa gotowość i transgraniczna zdolność do radzenia sobie z zagrożeniami i katastrofami na pograniczu czesko-polskim związanymi ze zmianami klimatu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6a do SWZ.

Sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieuszkodzony, wolny od wad fizycznych i wad prawnych, gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem. Zamawiający nie dopuszcza oferowania sprzętu używanego lub po reaktywacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

35811100-3 - Mundury strażackie

35800000-2 - Sprzęt osobisty i pomocniczy

35810000-5 - Sprzęt osobisty

34144213-4 - Motopompy

4.5.5.) Wartość części: 555253,66 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem II części zamówienia publicznego jest dostawa specjalistycznego sprzętu do działań ratowniczych OSP, tj. łodzi ratowniczej wraz z silnikiem zaburtowym i przyczepą transportową oraz dodatkowego wyposażenia ratownictwa wodnego w ramach realizacji projektu „Cztery żywioły – gotowi na zmiany klimatu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Interreg Czechy – Polska 2021 – 2027, w ramach Priorytetu 1 – Zintegrowany system ratownictwa i środowisko Cel 1.1 – Większa gotowość i transgraniczna zdolność do radzenia sobie z zagrożeniami i katastrofami na pograniczu czesko-polskim związanymi ze zmianami klimatu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 6b do SWZ.

Sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieuszkodzony, wolny od wad fizycznych i wad prawnych, gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem. Zamawiający nie dopuszcza oferowania sprzętu używanego lub po reaktywacji.

Przedmiot powinien być wykonany w oparciu o aktualnie dostępne, nowoczesne rozwiązania technologiczne ograniczające emisyjność, spełniające normy środowiskowe zmniejszające emisję CO2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35112000-2 - Sprzęt ratunkowy i awaryjny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34521400-9 - Łodzie ratunkowe

34223300-9 - Przyczepy

35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.5.) Wartość części: 133444,92 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt.2 Ustawy Pzp - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”

Uzasadnienie faktyczne:
Postępowanie zostaje unieważnione, ponieważ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęły dwie oferty i
każda z nich podlega odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

2. Projekt nr CZ.11.01.01/00/22_001/0000013 pn. „Cztery żywioły – gotowi na zmiany klimatu” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021 – 2027, Priorytet 1 – Zintegrowany system ratownictwa i środowisko; Cel 1.1 – Większa gotowość i transgraniczna zdolność do radzenia sobie z zagrożeniami i katastrofami na pograniczu czesko-polskim związanymi ze zmianami klimatu.
2026-03-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy