Świadczenie usług trenera samodzielności w mieszkaniu treningowym przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 16a/9 w Białogardzie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00159720
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00159720/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-18 09:20
Lokalizacja
Białogard, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8070c45f-7666-457f-a883-c288c9041a82
Identyfikator
6721296212
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi społeczneUsługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

Wykonawcy

1 przyznane

Centrum Usług Społecznych Spółdzielnia SocjalnaSzczecin, PL · lot 0
152 628 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00159720 z dnia 2026-03-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług trenera samodzielności w mieszkaniu treningowym przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 16a/9 w Białogardzie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003801491

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krótka 1

1.5.2.) Miejscowość: Białogard

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 0943579600

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mops@bialogard.info

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mops.bialogard.info

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8070c45f-7666-457f-a883-c288c9041a82

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług trenera samodzielności w mieszkaniu treningowym przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 16a/9 w Białogardzie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8070c45f-7666-457f-a883-c288c9041a82

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00159720

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039681/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług trenera samodzielności w mieszkaniu treningowym przy ul Stefana Kardynała Wyszyńskiego 16a/9 e Białogardzie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

" Rozwój usług społecznych na terenie Białogardu" FEPZ.06.19-IP.01-0011/25

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00090784

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SAO.273.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 188700,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn. „Rozwój usług społecznych na terenie Białogardu” nr projektu FEPZ.06.19-IP.01-011/25 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego2021-2027.
II. Przedmiot zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi trenera samodzielności dla osób dorosłych korzystających z mieszkania treningowego, zagrożonych wykluczeniem społecznym lub nim dotkniętych, w szczególności:
1) osób w kryzysie bezdomności,
2) osób opuszczających placówki, szpitale lub inne formy opieki instytucjonalnej,
3) osób wymagających wsparcia w procesie usamodzielniania.
2. Usługa świadczona będzie w mieszkaniu treningowym prowadzonym przez Zamawiającego oraz – w uzasadnionych przypadkach – w środowisku lokalnym uczestnika.
3. Zamawiający oświadcza, iż dysponuje mieszkaniem treningowym wyposażonym zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa, w tym rozporządzeniem właściwego ministra w sprawie mieszkań treningowych i wspomaganych, zapewniającym warunki do realizacji usługi.
4. Celem usługi jest przygotowanie uczestnika do samodzielnego, niezależnego funkcjonowania w środowisku lokalnym po opuszczeniu mieszkania treningowego.
III. Wymiar i okres realizacji usługi
1. Usługa świadczona będzie w wymiarze 3 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu.
2. Okres realizacji wsparcia wobec jednego uczestnika wynosi około 6 miesięcy.
3. Zamawiający zakłada, iż w okresie realizacji projektu wynoszącym 23 miesiące procesem usamodzielniania objęte zostaną łącznie minimum 4 osoby.
4. Wymiar godzin oraz liczba uczestników mogą ulec zmianie w zależności od indywidualnych potrzeb uczestników oraz założeń projektu, przy zachowaniu maksymalnej wartości umowy.
IV. Grupa docelowa
1. Uczestnikami usługi będą osoby zakwalifikowane do projektu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białogardzie.
2. Wsparcie realizowane będzie na podstawie indywidualnej diagnozy sytuacji życiowej
i społecznej uczestnika.
V. Zakres działań trenera samodzielności
1. Do zadań Wykonawcy należy w szczególności:
1) Diagnoza i planowanie wsparcia
a) przeprowadzenie diagnozy funkcjonalnej uczestnika,
b) opracowanie Indywidualnej Ścieżki Usamodzielnienia (IŚU), zgodnej z celami projektu,
c) okresowa aktualizacja IŚU we współpracy z pracownikiem socjalnym MOPS.
2) Trening umiejętności życia codziennego
a) nauka prowadzenia gospodarstwa domowego,
b) planowanie budżetu domowego i racjonalne gospodarowanie środkami,
c) organizacja dnia i czasu wolnego,
d) kształtowanie nawyków prozdrowotnych i higienicznych.
3) Trening kompetencji społecznych
a) rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i społecznych,
b) wzmacnianie samodzielności decyzyjnej i odpowiedzialności,
c) nauka rozwiązywania problemów i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
d) utrzymywania więzi rodzinnych;
e) rozwiązywania konfliktów interpersonalnych i rozwijania autonomii decyzyjnej;
f) uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej
4) Aktywizacja społeczno-zawodowa
a) motywowanie do podjęcia pracy, stażu, wolontariatu lub edukacji,
b) wsparcie w kontaktach z instytucjami rynku pracy i innymi podmiotami,
c) przygotowanie do samodzielnego zamieszkania poza systemem wsparcia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85320000-8 - Usługi społeczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 152628,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 287868,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 152628,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centrum Usług Społecznych Spółdzielnia Socjalna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8513326188

7.3.3) Ulica: Zygmunta Krasińskiego 10

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-435

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 152628,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-03-16 do 2027-12-31
2026-03-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi