Utrzymanie terenów zielonych w mieście – obiekt I

GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00160162
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00160162/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-18 11:06
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-79d8371a-fb70-4879-8038-a020d35d8b44
Identyfikator
8762426842
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi wywozu odpadówUsługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

Wykonawcy

1 przyznane

ŁUKASZ BAZYLCZUKGrudziądz, PL · lot 0
160 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00160162 z dnia 2026-03-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie terenów zielonych w mieście – obiekt I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118833

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.grudziadz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie terenów zielonych w mieście – obiekt I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79d8371a-fb70-4879-8038-a020d35d8b44

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00160162

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036602/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Utrzymanie terenów zielonych w mieście - obiekt I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu prowadzonym w trybie art.132 ustawy z dnia 11.09.2019r.–Prawo zamówień publicznych pn.„Utrzymanie terenów zielonych w mieście-obiekt I, IV, V, VI” podzielonego na 4 części,Zamawiający rozstrzygnął jedynie części 2,3 i 4. W odniesieniu do części nr 1 postępowanie zostało unieważnione.
W związku z powyższym Zamawiający nie dysponuje wykonawcą zdolnym do świadczenia usług utrzymania zieleni od dnia 1.03.2026r. Z uwagi na charakter usług-ich ciągłość,konieczność bieżącego utrzymania czystości i porządku - powstała pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Czas niezbędny na przeprowadzenie nowego przetargu wynosi ok. 2 miesiące, co potwierdza konieczność udzielenia zamówienia krótkoterminowego. Zakres i okres zamówienia mają charakter niezbędny i minimalny - ograniczony do 2 miesięcy utrzymania terenu.
Uzasadnienie prawne:
art.305 pkt 1 w związku z art.214 ust. 1 pkt 5 w związku z art.30 ust.4 ustawy z dnia 11.09.2019r.–Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ŚRO-II.271.1.2026.AS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 185185,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie trenów zielonych na terenie obiektu nr I.
2. Obiekt nr I obejmują teren wzdłuż ul. Wybickiego, Paderewskiego, Karabinierów, Polna, Piłsudskiego, Legionów, Al. Nad Trynką, Ogród Botaniczny pomiędzy ul. Bema i Armii Krajowej, Kosynierów Gdyńskich, Mickiewicza.
3. Wykonanie przedmiotu umowy polega w szczególności na:
1) dbaniu o elementy małej architektury,
2) utrzymaniu czystości i porządku na obiekcie.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz mapy obiektu stanowią załączniki do Wzoru umowy.
5. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 1 do Zaproszenia.
6. Umowa będzie realizowana w terminie od dnia 1 marca 2026 roku do dnia 30 kwietnia 2026 roku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GARDEN Łukasz Bazylczuk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 341209138

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 160000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-03-01 do 2026-04-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi