Budowa wiaty przeznaczonej do przechowywania ciągników i sprzętu do prac leśnych dz. ewid.51/17 obręb ewid. Miasto Nowogród 2, gmina Nowogród Bobrzański.

Nadleśnictwo Krzystkowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00161492
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00161492/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-19 07:26
Lokalizacja
Nowogród Bobrzański, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a290abc0-6e4c-411f-9c45-4e51ae2ea01e
Identyfikator
9290001098
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy domów handlowych, magazynów i obiektów budowlanych przemysłowych, obiektów budowlanych związanych z transportemPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty konstrukcyjneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoŚcieżki i inne nawierzchnie metalizowaneRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00161492 z dnia 2026-03-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wiaty przeznaczonej do przechowywania ciągników i sprzętu do prac leśnych dz. ewid.51/17 obręb ewid. Miasto Nowogród 2, gmina Nowogród Bobrzański.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Krzystkowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970040149

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Leśna 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowogród Bobrzański

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-010

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 683276532

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krzystkowice@zielonagora.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzystkowice.zielonagora.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_krzystkowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wiaty przeznaczonej do przechowywania ciągników i sprzętu do prac leśnych dz. ewid.51/17 obręb ewid. Miasto Nowogród 2, gmina Nowogród Bobrzański.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a290abc0-6e4c-411f-9c45-4e51ae2ea01e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00161492

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00072546/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa wiaty przeznaczonej do przechowywania ciągników i sprzętu do prac leśnych na dz. ewid. nr 51/17 obręb ewid. Miasto Nowogród 2, gmina Nowogród Bobrzański

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00125344

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 469256,04 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa wiaty garażowo-magazynowej wraz ze zjazdem indywidualnym z drogi gminnej dz. ewid. Nr 51/14 na działkę ewid. Nr 51/17 m. Nowogród Bobrzański gm. Nowogród Bobrzański. Obie inwestycje stanowią spójną całość nie podlegają rozdzieleniu na osobne części zamówienia. Przeznaczeniem wiaty będzie miejsce do przechowywania sprzętu użytkowanego do prac leśnych. Teren inwestycji obejmuje część działki o numerze ewidencyjnym 51/17 położony jest w miejscowości Nowogród Bobrzański przy ul. Leśnej. Obszar nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, stąd uzyskano Decyzję o warunkach zabudowy nr 17/WZ/2025 z dnia 11 marca 2025 r.

Zaprojektowana wiata to obiekt parterowy. Nie będzie on pełnił roli obiektu przeznaczonego do pracy, przebywania osób – czas pracy krótkotrwały tylko do zdeponowania sprzętu lub pobrania sprzętu czy maszyn do pracy w gospodarce leśnej.

Wiata będzie posadowiona na płycie fundamentowej odseparowanej od gruntu warstwą zagęszczonego klińca kamiennego. Posadzka pod wiatą betonowa zbrojona, podjazd pod wiatę utwardzony klińcem kamiennym. Na terenie działki nr 51/17 zaprojektowane zostały dwa miejsca postojowe przy wiacie. Nawierzchnia miejsc postojowych jak i układ komunikacyjny przed wiatą – utwardzony klińcem kamiennym.

Przewiduje się urządzenia zapewniające możliwość użytkowania obiektu – wiaty zgodnie z jej przeznaczeniem tj. oświetlenie. Pozostałe urządzenia tj. miejsce składowania odpadów stałych – w granicach działki przeznaczonej pod inwestycję. Zakres zadania nie obejmuje zasilania obiektów w wodę czy odprowadzenie ścieków ani ogrzewania. Wody deszczowe z dachów projektowanej wiaty oraz z miejsca postojowego dla samochodów oraz ciągu komunikacyjnego ścieki deszczowe zostaną odprowadzone na teren działki nr 51/17 – powierzchniowo.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45213000-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy domów handlowych, magazynów i obiektów budowlanych przemysłowych, obiektów budowlanych związanych z transportem

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45233160-8 - Ścieżki i inne nawierzchnie metalizowane

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 254 pkt 2 i art. 255 pkt 3 w związku z art. 260 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024r. poz. 1320 z późn. zm.)- zwanym dalej PZP. Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”
W postępowaniu wpłynęły 2 oferty, złożone przez:
1) ZIELONA GÓRA DEVELOPMENT, WALCZAK & PACYNA, SPÓŁKA JAWNA ul. Jarogniewice 5A, 65-385 Zielona Góra; oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5 PZP,
2) GRZEGORZ KORONA USŁUGI ZIEMNE "KORONA" Surowa 16, 68-200 Żary; cena złożonej przez Wykonawcę oferty przewyższa o 58 169,61 zł brutto kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Z uwagi na fakt, że Zamawiający nie wyraża zgody na zwiększenie kwoty o 58 169,61 zł brutto na sfinansowanie zamówienia - postępowanie zostaje unieważnione

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 635354,54 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 635354,54 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-03-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane