„Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Baranów Sandomierski” – OSP Kaczaki i OSP Marki”

Gmina Baranów Sandomierski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00162413
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00162413/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-19 11:56
Lokalizacja
Baranów Sandomierski, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9532b2fa-0fac-4715-a516-7dd1eccc1152
Identyfikator
8672079650
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweTynkowanieRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalacje niskiego napięciaInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne hydrauliczneIzolacja cieplnaRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne gazoweRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie wentylacjiNakładanie powłok antykorozyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

GRESBUD Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz WójcikBaranów Sandomierski, PL · lot 0
1 549 800 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00162413 z dnia 2026-03-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Baranów Sandomierski” – OSP Kaczaki i OSP Marki”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Baranów Sandomierski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409152

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gen. Leopolda Okulickiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Baranów Sandomierski

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 158118581

1.5.8.) Numer faksu: 158118582

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@baranowsandomierski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.baranowsandomierski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9532b2fa-0fac-4715-a516-7dd1eccc1152

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Baranów Sandomierski” – OSP Kaczaki i OSP Marki”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9532b2fa-0fac-4715-a516-7dd1eccc1152

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00162413

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00082991/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 „Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Baranów Sandomierski”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00580677

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PI-II.271.1.19.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1608006,06 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1042078,32 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Baranów Sandomierski” – OSP Kaczaki i OSP Marki”.
2. Zadanie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027
3. Szczegółowy zakres zamówienia określa dokumentacja projektowa wraz z opisami uzupełniającymi do przedmiotu zamówienia, stanowiąca Załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji.
4. Wykonawca po wykonaniu przedmiotu zamówienia i odbiorze końcowym udziela na wykonane roboty budowlane co najmniej 24 miesięcznej gwarancji, liczonej od dnia bezusterkowego odbioru końcowego przedmiotu umowy.
5. W przypadku nazw własnych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych i niniejszej specyfikacji dopuszcza się rozwiązania równoważne o parametrach nie gorszych. W sytuacji gdy Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów budowlanych, które są wymienione w dokumentacji projektowej i szczegółowych specyfikacjach technicznych pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne jak materiały wymienione w w/w dokumentach. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (urządzenia i materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać produkty, aby spełniać wymagania stawiane Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Koszty dostawy i montażu wszelkich urządzeń i instalacji muszą zawierać całość kosztów związanych z realizacją, w tym wykonanie projektów wykonawczych w uzgodnieniu z Zamawiającym, jeśli takie będą niezbędne do należytego wykonania całości zadania oraz uzyskania certyfikatów, dopuszczenia do użytkowania oraz koszty rozruchu, instruktaży, szkoleń oraz gwarancji.
10. Wykonawca zobowiązany jest, o ile to będzie wymagane, do uzyskania w imieniu Zamawiającego odpowiednio prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zawiadomienia o zakończeniu robót z adnotacją właściwego organu nadzoru budowlanego o braku sprzeciwu - poprzedzone uzyskaniem przez Wykonawcę wszelkich wymaganych prawem niezbędnych opinii i uzgodnień oraz przedłożenie Zamawiającemu uzyskanego pozwolenia lub dokumentu potwierdzającego skuteczność zawiadomienia. Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownych upoważnień w tym zakresie. W przypadku braku konieczności uzyskania w/w dokumentów, Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu stosownego dokumentu wydanego przez właściwy organ o braku konieczności uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie lub zawiadomienia o zakończeniu robót.
11. Na Wykonawcy ciąży obowiązek wyposażyć obiekty w niezbędne oznakowanie i sprzęt niezbędny do uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie, o ile będzie ono wymagane.
12. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia i przekazania Zamawiającemu:
1) kompletnej dokumentacji powykonawczej wraz z niezbędnymi pozwoleniami, decyzjami administracyjnymi, atestami, certyfikatami, aprobatami technicznymi, itp.;
2) instrukcji użytkowania i konserwacji wykonanych obiektów/urządzeń;
3) świadectwa charakterystyki energetycznej, o ile jest wymagane.
13. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na swój koszt kompleksowej obsługi geodezyjnej budowy przez uprawnionego geodetę oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej o ile będzie wymagane.
14. Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia osób upoważnionych przez Zamawiającego do obsługi zamontowanych urządzeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45410000-4 - Tynkowanie

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1549800,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1743648,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1549800,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRESBUD Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Wójcik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8671883261

7.3.3) Ulica: Fabryczna

7.3.4) Miejscowość: Baranów Sandomierski

7.3.5) Kod pocztowy: 39-450

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1549800,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub zakończenia robót, o ile będzie wymagane, w terminie: do 8 miesięcy od dnia podpisania umowy
Uwaga:
Przez zakończenie realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający rozumie uzyskanie wymaganych prawem zezwoleń na użytkowanie obiektu.
2026-03-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane