Wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu, przebudowy i termomodernizacji budynku biurowego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00162884
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00162884/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-19 13:27
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8ab338e1-cb87-46c4-9690-d8ab303cb97f
Identyfikator
8510010504
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00162884 z dnia 2026-03-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu, przebudowy i termomodernizacji budynku biurowego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320785039

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ludwika Solskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 71-323

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 914855100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@wfos.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wfos.szczecin.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ab338e1-cb87-46c4-9690-d8ab303cb97f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu, przebudowy i termomodernizacji budynku biurowego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ab338e1-cb87-46c4-9690-d8ab303cb97f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00162884

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00610043/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Sporządzenie dokumentacji technicznej na roboty budowlane

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00141540

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BS/ZO/BC/203/004/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest:
1.1.1. opracowanie pełnobranżowej i kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i technicznego wraz z STWIORB (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych);
1.1.2. uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę umożliwiającą realizację prac budowlanych w budynku;
1.1.3. pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie trwania robót budowlanych;
1.1.4. opracowanie pełnobranżowej i kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i technicznego wraz z STWIORB (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych) dla budowy garażu podziemnego na nie mniej niż 24 samochody osobowe, który będzie pełnić funkcje ochronne.
1.2. Przedmiot zamówienia dotyczy dokumentacji projektowej dla remontu, przebudowy i termomodernizacji budynku biurowego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie oraz dokumentacji projektowej dla budowy garażu podziemnego przy ulicy Szafera 10 w Szczecinie zgodnie ze specyfikacją opisaną w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej zwany OPZ), stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz załącznikiem 1a do SWZ czyli “Kompleksowa i wielobranżowa koncepcja architektoniczno-budowlana dla przedsięwzięcia pn.: „Remont budynku przy ul. Władysława Szafera 10 w Szczecinie na działce o numerze 17/51, obręb 2046 Szczecin” sporządzoną przez FASADA S.C. Kompleksowa i wielobranżowa koncepcja, o której mowa w zdaniu powyżej nie dotyczy budowy garażu podziemnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, przed otwarciem ofert podał do publicznej wiadomości kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po otwarciu ofert stwierdzono, że jedyna złożona oferta przewyższa tę kwotę.
Zamawiający przeprowadził analizę możliwości zwiększenia środków finansowych na realizację zamówienia, jednak uznano, że nie istnieje możliwość zabezpieczenia dodatkowych środków w wysokości niezbędnej do pokrycia ceny zaoferowanej w ofercie.
W związku z powyższym Zamawiający uznał, że dalsze prowadzenie postępowania jest bezprzedmiotowe, gdyż cena złożonej oferty przekracza środki, którymi Zamawiający może dysponować, a brak jest możliwości zwiększenia budżetu. Tym samym zachodzi przesłanka określona w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wobec powyższego postępowanie zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 1

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1094331,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1094331,00 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Postępowanie unieważnione
2026-03-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi