Dostawa w formie leasingu operacyjnego dwóch (2) nowych samochodów dostawczych skrzyniowych z zabudową osiatkowaną do odbioru segregowanych odpadów komunalnych

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W WIELICZCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00162899
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00162899/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-19 13:30
Lokalizacja
Wieliczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-57088157-8a3c-4bc4-9e35-e5b83449faba
Identyfikator
6832009500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy do transportu odpadów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00162899 z dnia 2026-03-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa w formie leasingu operacyjnego dwóch (2) nowych samochodów dostawczych skrzyniowych z zabudową osiatkowaną do odbioru segregowanych odpadów komunalnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W WIELICZCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120618017

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Winnicka 12

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 662945275

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgk.wieliczka.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zgk.wieliczka.eu/pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zgkwieliczka.ezamawiajacy.pl/pn/zgkwieliczka/demand/268348/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Usługi Komunalne, sektor wodny

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa w formie leasingu operacyjnego dwóch (2) nowych samochodów dostawczych skrzyniowych z zabudową osiatkowaną do odbioru segregowanych odpadów komunalnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57088157-8a3c-4bc4-9e35-e5b83449faba

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00162899

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00125407

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZS/957/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa w formie leasingu operacyjnego dwóch (2) nowych samochodów dostawczych skrzyniowych z zabudową osiatkowaną do odbioru segregowanych odpadów komunalnych
Przedmiotem zamówienia jest leasing operacyjny z opcją wykupu dwóch (2) nowych samochodów dostawczych skrzyniowych z nową zabudową siatkową do odbioru segregowanych odpadów komunalnych dla potrzeb ZGK w Wieliczce Sp. z o.o. Oferowane pojazdy muszą być fabrycznie nowe, tego samego producenta, tego samego modelu oraz w tej samej wersji wyposażeniowej i konfiguracji technicznej- oba pojazdy muszą posiadać identyczne parametry wizualne, techniczne oraz użytkowe. Ilekroć w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia jest mowa o „samochodzie” czy „pojeździe” należy przez to rozumieć każdy z dwóch samochodów stanowiących przedmiot zamówienia. Wszelkie obowiązki, wymagania, parametry techniczne, warunki gwarancji, serwisu, dostawy oraz inne postanowienia odnoszące się do samochodu dotyczą każdego z dwóch pojazdów objętych zamówieniem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna (1) oferta z ceną brutto 367 545,59 zł. Zamawiający przed otwarciem ofert poinformował, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 319 800,00 zł brutto. Cena złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty, z uwagi na ograniczenia wynikające z przyjętych uwarunkowań finansowych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 367545,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 367545,59 PLN

2026-03-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy