Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie instalacji klimatyzacji w formule „zaprojektuj i wybuduj” w budynku W-1 (10-20) Wydziału Inżynierii Lądowej PK

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00163180
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00163180/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-19 14:23
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a604da2-cd22-4fe0-8145-168fc93bc053
Identyfikator
6750006257
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

KLIMATECHNIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKielce, PL · lot 0
1 265 098,3 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00163180 z dnia 2026-03-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie instalacji klimatyzacji w formule „zaprojektuj i wybuduj” w budynku W-1 (10-20) Wydziału Inżynierii Lądowej PK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001560

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 24

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-155

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@pk.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pk.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pk.ezamawiajacy.pl/pn/PK/demand/233288/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie instalacji klimatyzacji w formule „zaprojektuj i wybuduj” w budynku W-1 (10-20) Wydziału Inżynierii Lądowej PK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a604da2-cd22-4fe0-8145-168fc93bc053

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00163180

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00107531/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Wykonanie instalacji wentylacji i klimatyzacji w pomieszczeniach w budynku W-1 (10-20), WIL, ul.Warszawska 24, Kraków - DPK + etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00455184

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KA-2/122/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia:
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie etapu 1 instalacji klimatyzacji w budynku W-1 (10-20)
Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej ul. Warszawska 24 w Krakowie” – w formule zaprojektuj i wybuduj
obejmujący:
a) wykonanie projektu budowlanego instalacji klimatyzacji w budynku W-1 (10-20) WIL w zakresie:
- inwentaryzacja architektoniczno-budowlana i instalacyjna wybranych pomieszczeń (na potrzeby projektu budowlanego);
- projekt budowlany instalacji klimatyzacji
- informacja BiOZ
- uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, sprawdzeń dokumentacji projektowej wymaganych przepisami Prawa
Budowlanego i przepisami szczegółowymi
b) wykonanie etapu 1 robót budowlanych i instalacyjnych dla instalacji klimatyzacji w budynku W-1 (10-20) WIL, zgodnie ze
sporządzoną przez Wykonawcę dokumentacją, o której mowa w pkt a) powyżej, w tym:
- instalacja klimatyzacji,
- instalacja elektryczna (zasilanie i sterowanie urządzeń)
- regulacje oraz pomiary powykonawcze
UWAGA! – Zakres prac instalacyjnych i budowlanych objętych niniejszą umową będzie odbywał się na czynnym obiekcie
budowlanym,
Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ zawierający: Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z
załącznikami, STWiORB-y, przedmiar i rzuty. Warunki realizacji zamówienia zawiera również projekt umowy stanowiący
załącznik nr 5 do SWZ.
UWAGA: Najpóźniej w dniu zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu Tabeli
elementów rozliczeniowych. Strony zgodnie postanawiają, że Tabela elementów rozliczeniowych będzie wykorzystywana w
szczególności dla potrzeb ustalania wartości robót budowlanych zaniechanych, ustalania wartości koniecznych prac
dodatkowych, ustalania wartości dodatkowych robót budowlanych, ustalania wartości robót budowlanych prawidłowo
wykonanych przez Wykonawcę do dnia odstąpienia od Umowy lub jej wypowiedzenia przez którąkolwiek ze Stron.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1265098,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1300000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1265098,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Klimatechnika sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591110557

7.3.3) Ulica: Wita stwosza 73/1

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-453

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1265098,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane