Sukcesywna dostawa kruszywa do remontu dróg gminnych na terenie gminy Wiązownica w 2026 r.
ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ GMINY WIĄZOWNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00163613
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00163613/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-20 06:52
- Lokalizacja
- Wiązownica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-970cc905-f691-40d6-9fc2-3b297674135c
- Identyfikator
- 7921881594
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Granulaty, odłamki, kamień sproszkowany, otoczaki, żwir, kamień rozłupany oraz pokruszony, mieszanki kamienia, mieszanki piasku i żwiru oraz inne kruszywo
Wykonawcy
2 przyznane
DARIUSZ JEDYNAKWierzbna, PL · lot 0
129 200 PLNDARIUSZ JEDYNAKWierzbna, PL · lot 1
131 100 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00163613 z dnia 2026-03-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa kruszywa do remontu dróg gminnych
na terenie gminy Wiązownica w 2026 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ GMINY WIĄZOWNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650959179
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 17
1.5.2.) Miejscowość: Wiązownica
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-522
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgk@wiazownica.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://wiazownica.com/?c=mdTresc-cmPokaz-289
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_wiazownica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa kruszywa do remontu dróg gminnychna terenie gminy Wiązownica w 2026 r.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-970cc905-f691-40d6-9fc2-3b297674135c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00163613
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025527/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa kruszywa do remontu dróg gminnych na terenie Gminy Wiązownica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00103759
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGK.P.26.02.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sukcesywna dostawa kruszywa o następującym asortymencie: kruszywo łamane dolomitowe o frakcji 0-31,5 w ilości 1 900 ton.Zakres, termin i zasady realizacji dostawy:
1) dostawa kruszywa odbywać się będzie sukcesywnie według złożonego zapotrzebowania, w miejsca wskazane przez zamawiającego na terenie Gminy Wiązownica,
2) informacja o zapotrzebowaniu na dostawę oznaczonej partii kruszywa będzie przekazywana dostawcy telefonicznie lub drogą elektroniczną z określeniem ilość i miejsca dostawy danej partii kruszywa,
3) w związku z tym, że termin dostawy kruszywa stanowi jednocześnie kryterium oceny ofert, zamawiający informuje, że czasu realizacji dostawy będzie liczony od zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego do czasu faktycznej dostawy, z wyłączeniem dni wolnych od pracy (sobota i niedziela) oraz dni ustawowych wolnych od pracy.
4) zamawiający może zgłaszać zapotrzebowanie na kruszywo w okresie od zawarcia umowy do 26 grudnia 2026.
5) dostarczone kruszywo winno spełniać wymagania zawarte w Polskich Normach PN-EN 13043, PN-EN 13242.
6) zamawiający zastrzega sobie możliwość przesunięć ilościowych pomiędzy poszczególnymi asortymentami kruszywa lub zmniejszenia zakresu dostaw w przypadku braku zapotrzebowania.
7) w związku z ograniczeniem zakresu dostaw Wykonawcy nie będzie przysługiwało żadne roszczenie, w tym finansowe względem Zamawiającego.
8) zamawiający bezwzględnie wymaga, aby kruszywo przeznaczone do remontu dróg, dostarczane było pojazdem umożliwiającym opróżnienie przestrzeni ładunkowej i rozścielenie dostarczonego kruszywa w koronie (korycie) drogi na wskazanym przez zamawiającego odcinku drogi, o średniej grubości rozściełania od 7 cm do 20 cm,
9) zamawiający nie dopuszcza możliwości dostawy kruszywa samochodami ciężarowymi – ciągnikami siodłowymi z naczepą (tzw. samochody łódki).
10) realizując przyjęte zamówienie Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia wyłącznie materiałów i wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy prawo budowlane z dnia 07 lipca 1994 r. i ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych.
11) dostarczane kruszywo powinno być jednorodne, bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny.
12) Dopuszczalna zawartość części pylistych do 15% w stosunku wagowym.
13) dostawca kruszywa winien przedłożyć przy każdej dostawie dokument wydania materiału (WZ) otrzymany od sprzedawcy kruszywa, z którego będzie wynikać tonaż (waga brutto, waga netto, tara), data odbioru oraz odbiorca.
14) zamawiający zastrzega sobie prawo zbadania jakości dostarczonego kruszywa pod kątem zgodności z dostarczonym certyfikatem (deklaracją jakości, itp.) i obowiązującymi normami. W przypadku stwierdzenia niezgodności z zamówieniem dostawca pokrywa koszty zabrania kruszywa z miejsca składowania jak i miejsc jego wbudowania oraz zastąpienia tą go tą samą ilością w miejscu składowania i wbudowania.
15) określony zakres dostaw ma charakter szacunkowy, który może ulec zmianie i nie może stanowić podstawy do roszczeń co do ilości faktycznie zamawianych przez Zamawiającego dostaw w ciągu roku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212000-0 - Granulaty, odłamki, kamień sproszkowany, otoczaki, żwir, kamień rozłupany oraz pokruszony, mieszanki kamienia, mieszanki piasku i żwiru oraz inne kruszywo
4.5.5.) Wartość części: 163970,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2Sukcesywna dostawa kruszywa o następującym asortymencie: kruszywo łamane dolomitowe o frakcji 0-63,0 w ilości 1 900 ton.
Zakres, termin i zasady realizacji dostawy:
1) dostawa kruszywa odbywać się będzie sukcesywnie według złożonego zapotrzebowania, w miejsca wskazane przez zamawiającego na terenie Gminy Wiązownica,
2) informacja o zapotrzebowaniu na dostawę oznaczonej partii kruszywa będzie przekazywana dostawcy telefonicznie lub drogą elektroniczną z określeniem ilość i miejsca dostawy danej partii kruszywa,
3) w związku z tym, że termin dostawy kruszywa stanowi jednocześnie kryterium oceny ofert, zamawiający informuje, że czasu realizacji dostawy będzie liczony od zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego do czasu faktycznej dostawy, z wyłączeniem dni wolnych od pracy (sobota i niedziela) oraz dni ustawowych wolnych od pracy.
4) zamawiający może zgłaszać zapotrzebowanie na kruszywo w okresie od zawarcia umowy do 26 grudnia 2026 r.
5) dostarczone kruszywo winno spełniać wymagania zawarte w Polskich Normach PN-EN 13043, PN-EN 13242.
6) zamawiający zastrzega sobie możliwość przesunięć ilościowych pomiędzy poszczególnymi asortymentami kruszywa lub zmniejszenia zakresu dostaw w przypadku braku zapotrzebowania.
7) w związku z ograniczeniem zakresu dostaw Wykonawcy nie będzie przysługiwało żadne roszczenie, w tym finansowe względem Zamawiającego.
8) zamawiający bezwzględnie wymaga, aby kruszywo przeznaczone do remontu dróg, dostarczane było pojazdem umożliwiającym opróżnienie przestrzeni ładunkowej i rozścielenie dostarczonego kruszywa w koronie (korycie) drogi na wskazanym przez zamawiającego odcinku drogi, o średniej grubości rozściełania od 7 cm do 20 cm,
9) zamawiający nie dopuszcza możliwości dostawy kruszywa samochodami ciężarowymi – ciągnikami siodłowymi z naczepą (tzw. samochody łódki).
10) realizując przyjęte zamówienie Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia wyłącznie materiałów i wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie na podstawie ustawy prawo budowlane z dnia 07 lipca 1994 r. i ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych.
11) dostarczane kruszywo powinno być jednorodne, bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny.
12) Dopuszczalna zawartość części pylistych do 15% w stosunku wagowym.
13) dostawca kruszywa winien przedłożyć przy każdej dostawie dokument wydania materiału (WZ) otrzymany od sprzedawcy kruszywa, z którego będzie wynikać tonaż (waga brutto, waga netto, tara), data odbioru oraz odbiorca.
14) zamawiający zastrzega sobie prawo zbadania jakości dostarczonego kruszywa pod kątem zgodności z dostarczonym certyfikatem (deklaracją jakości, itp.) i obowiązującymi normami. W przypadku stwierdzenia niezgodności z zamówieniem dostawca pokrywa koszty zabrania kruszywa z miejsca składowania jak i miejsc jego wbudowania oraz zastąpienia tą go tą samą ilością w miejscu składowania i wbudowania.
15) określony zakres dostaw ma charakter szacunkowy, który może ulec zmianie i nie może stanowić podstawy do roszczeń co do ilości faktycznie zamawianych przez Zamawiającego dostaw w ciągu roku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212000-0 - Granulaty, odłamki, kamień sproszkowany, otoczaki, żwir, kamień rozłupany oraz pokruszony, mieszanki kamienia, mieszanki piasku i żwiru oraz inne kruszywo
4.5.5.) Wartość części: 163970,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 129200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 154470,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 129200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Dariusz Jedynak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7921006797
7.3.4) Miejscowość: Wierzbna, Jarosław
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 129200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 131100,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 163400,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 131100,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Dariusz Jedynak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7921006797
7.3.4) Miejscowość: Wierzbna, Jarosław
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 131100,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31| 2026-03-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |