Roboty budowlane w budynku Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku, dz. Niedobczyce, w tym: a) Termomodernizacja budynku. b) Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii

MIASTO RYBNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00163629
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00163629/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-20 07:22
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6a79a8b7-3c5f-4eb0-94c0-c6aed2940d2d
Identyfikator
6420010758
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Izolacja cieplnaRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty izolacyjneInstalowanie drzwi i okienRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty murarskie i muroweRoboty malarskieInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

KAPIBARA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKnurów, PL · lot 0
11 255 236 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00163629 z dnia 2026-03-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane w budynku Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku, dz. Niedobczyce, w tym:
a) Termomodernizacja budynku.
b) Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: +32 43 92 302

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6a79a8b7-3c5f-4eb0-94c0-c6aed2940d2d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane w budynku Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku, dz. Niedobczyce, w tym:
a) Termomodernizacja budynku.
b) Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a79a8b7-3c5f-4eb0-94c0-c6aed2940d2d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00163629

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000349/27/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.29 Zespół Szkół nr 5 w Rybniku w dzielnicy Niedobczyce - termomodernizacja budynku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest finansowane z budżetu miasta. Budowa instalacji fotowoltaicznej jest dofinansowana z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 w ramach zadania: Budowa mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii w budynkach użyteczności publicznej w Rybniku – etap II

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00614792

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.82.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 21277583,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 9724441,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii oraz wykonanie prac budowlanych i instalacyjnych związanych z termomodernizacją budynku Zespołu Szkół nr 5 zlokalizowanego w dzielnicy Niedobczyce, przy ulicy Rymera 24a w Rybniku.
Ogólny zakres robót
1. Roboty termomodernizacyjne budynku
2. Roboty wyburzeniowe i remontowe, montaż wiaty na rowery
3. Wymiana wewnętrznej instalacji c.o., modernizacja węzła cieplnego
4. Modernizacja instalacji wentylacji
5. Modernizacja wewnętrznej oraz zewnętrznej instalacji elektrycznej oraz instalacji niskoprądowej
6. Montaż instalacji fotowoltaicznej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią:
- SWZ
- STWiORB,
- przedmiar robót,
- projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny w skład którego wchodzi projekt: inwentaryzacji, budowlany, instalacji elektrycznych, instalacji c.o. i wentylacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45321000-3 - Izolacja cieplna

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45442100-8 - Roboty malarskie

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11255236,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13333200,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 11255236,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kapibara spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691628012

7.3.3) Ulica: Floriana 7

7.3.4) Miejscowość: Knurów

7.3.5) Kod pocztowy: 44-190

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Elektryka i automatyka Dawid Tomczyszyn - montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej
"SOCHBUD" Grzeszczak, Nowicki sp.j. - roboty termomodernizacyjne
P.S. INSTALACJE sp. z o.o. - instalacja wewnętrznych instalacji co

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 11255236,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 550 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane