Sukcesywna dostawa leków

MAŁOPOLSKI SZPITAL CHORÓB PŁUC I REHABILITACJI IM. EDMUNDA WOJTYŁY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00165160
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00165160/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-20 13:50
Lokalizacja
Jaroszowiec, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-efea680e-dc55-4d41-9b9a-fc03cacd2c3b
Identyfikator
6371265836
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkty farmaceutyczneAntybiotyki i środki chemoterapeutyczne do użytku dermatologicznego

Wykonawcy

2 przyznane

URTICA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
47 140 PLN
'ASCLEPIOS' SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 2
31 733,86 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00165160 z dnia 2026-03-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa leków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MAŁOPOLSKI SZPITAL CHORÓB PŁUC I REHABILITACJI IM. EDMUNDA WOJTYŁY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000294214

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 1A

1.5.2.) Miejscowość: Jaroszowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-310

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wschp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wschp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-efea680e-dc55-4d41-9b9a-fc03cacd2c3b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa leków

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efea680e-dc55-4d41-9b9a-fc03cacd2c3b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00165160

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00052702/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Dostawa produktów leczniczych i wyrobów medycznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00563687

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.I.2.224/15/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 165005,63 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów leczniczych dla potrzeb Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu.
2. Zamówienie podzielone jest na 3 części: ZADANIE nr 1 – Antybiotyki i leki przeciwgruźlicze
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty na jedną lub dowolną ilość poszczególnych części/Zadań. Zamawiający nie wprowadza ograniczenia w tym zakresie, przy czym na daną część/Zadanie Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia określonego w zadaniu częściowym zostaną odrzucone.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zawarty został w formularzach asortymentowo- cenowych do SWZ, stanowiących Załączniki nr 1.1 dla Zadania nr 1 będące szczegółową ofertą cenową.
5. Przez produkt leczniczy, stanowiący przedmiot zamówienia należy rozumieć produkty lecznicze w rozumieniu ustawy Prawo farmaceutyczne z dnia 6 września 2002 roku (tekst jednolity: Dz.U.2022 r. poz. 2301 z późniejszymi zmianami). Zaoferowany produkt musi być dopuszczony do obrotu na zasadach określonych w art. 3 lub 4 ust. 1 i 2 lub 4a ustawy Prawo farmaceutyczne.
6. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Produktem równoważnym są produkty lecznicze o tym samym składzie chemicznym, dawce, drodze podania, parametrach farmakokinetycznych i wskazaniach leczniczych jak dla preparatu referencyjnego, w cenie oferowanej w postępowaniu przetargowym.
7. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy i stanowią dla każdej z części Załącznik nr 4 do SWZ będący wzorem umowy.
8. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę wielkości opakowań innych niż wskazane w Załączniku nr 1.1 do SWZ. W przypadku oferowania opakowania handlowego danego Towaru innego niż wskazane w Załączniku nr 1.1do SWZ Zamawiający wymaga przeliczenia i zaokrąglenia ilości opakowań w górę (do pełnego opakowania).
9. Przedmiot zamówienia powinien posiadać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium RP. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwrócenia się do wykonawców na etapie badania i oceny ofert a także w trakcie trwania umowy o przedłożenie kart charakterystyki zaoferowanych produktów.
10. Wykonawca w każdej pozycji Formularzy asortymentowych - Załącznik nr 1.1 poda producenta/wytwórcę, kod EAN i nazwę handlową produktu – zgodnie z wymaganiami w nich określonymi.
11. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie do Zamawiającego zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2015 r. w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz.U. 2022 poz. 1287 tekst jednolity).
12. Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą wskazanie producenta, co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na / lub w opakowaniu w formie ulotki, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
13. Oferowane produkty, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, muszą posiadać aktualne świadectwo rejestracji, atest, świadectwo jakości, deklarację zgodności lub zezwolenie dopuszczające do obrotu i stosowania w zakładach służby zdrowia, a ponadto właściwe oznakowanie opakowań zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
14. Termin ważności dostarczonych Zamawiającemu produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy od daty dostarczenia produktu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33631400-6 - Antybiotyki i środki chemoterapeutyczne do użytku dermatologicznego

4.5.5.) Wartość części: 37989,11 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów leczniczych dla potrzeb Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu.
2. Zamówienie podzielone jest na 3 części: ZADANIE nr 2 – Antybiotyki i leki przeciwgruźlicze
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty na jedną lub dowolną ilość poszczególnych części/Zadań. Zamawiający nie wprowadza ograniczenia w tym zakresie, przy czym na daną część/Zadanie Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia określonego w zadaniu częściowym zostaną odrzucone.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zawarty został w formularzach asortymentowo- cenowych do SWZ, stanowiących Załączniki nr 1.2 dla Zadania nr 2 będące szczegółową ofertą cenową.
5. Przez produkt leczniczy, stanowiący przedmiot zamówienia należy rozumieć produkty lecznicze w rozumieniu ustawy Prawo farmaceutyczne z dnia 6 września 2002 roku (tekst jednolity: Dz.U.2022 r. poz. 2301 z późniejszymi zmianami). Zaoferowany produkt musi być dopuszczony do obrotu na zasadach określonych w art. 3 lub 4 ust. 1 i 2 lub 4a ustawy Prawo farmaceutyczne.
6. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Produktem równoważnym są produkty lecznicze o tym samym składzie chemicznym, dawce, drodze podania, parametrach farmakokinetycznych i wskazaniach leczniczych jak dla preparatu referencyjnego, w cenie oferowanej w postępowaniu przetargowym.
7. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy i stanowią dla każdej z części Załącznik nr 4 do SWZ będący wzorem umowy.
8. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę wielkości opakowań innych niż wskazane w Załączniku nr 1.2 do SWZ. W przypadku oferowania opakowania handlowego danego Towaru innego niż wskazane w Załączniku nr 1.2 do SWZ Zamawiający wymaga przeliczenia i zaokrąglenia ilości opakowań w górę (do pełnego opakowania).
9. Przedmiot zamówienia powinien posiadać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium RP. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwrócenia się do wykonawców na etapie badania i oceny ofert a także w trakcie trwania umowy o przedłożenie kart charakterystyki zaoferowanych produktów.
10. Wykonawca w każdej pozycji Formularzy asortymentowych - Załącznik nr 1.2 poda producenta/wytwórcę, kod EAN i nazwę handlową produktu – zgodnie z wymaganiami w nich określonymi.
11. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie do Zamawiającego zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2015 r. w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz.U. 2022 poz. 1287 tekst jednolity).
12. Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą wskazanie producenta, co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na / lub w opakowaniu w formie ulotki, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
13. Oferowane produkty, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, muszą posiadać aktualne świadectwo rejestracji, atest, świadectwo jakości, deklarację zgodności lub zezwolenie dopuszczające do obrotu i stosowania w zakładach służby zdrowia, a ponadto właściwe oznakowanie opakowań zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
14. Termin ważności dostarczonych Zamawiającemu produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy od daty dostarczenia produktu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33631400-6 - Antybiotyki i środki chemoterapeutyczne do użytku dermatologicznego

4.5.5.) Wartość części: 66790,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów leczniczych dla potrzeb Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu.
2. Zamówienie podzielone jest na 3 części: ZADANIE nr 3 – Antybiotyki
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty na jedną lub dowolną ilość poszczególnych części/Zadań. Zamawiający nie wprowadza ograniczenia w tym zakresie, przy czym na daną część/Zadanie Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia określonego w zadaniu częściowym zostaną odrzucone.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zawarty został w formularzach asortymentowo- cenowych do SWZ, stanowiących Załączniki nr 1.3 dla Zadania nr 2 będące szczegółową ofertą cenową.
5. Przez produkt leczniczy, stanowiący przedmiot zamówienia należy rozumieć produkty lecznicze w rozumieniu ustawy Prawo farmaceutyczne z dnia 6 września 2002 roku (tekst jednolity: Dz.U.2022 r. poz. 2301 z późniejszymi zmianami). Zaoferowany produkt musi być dopuszczony do obrotu na zasadach określonych w art. 3 lub 4 ust. 1 i 2 lub 4a ustawy Prawo farmaceutyczne.
6. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Produktem równoważnym są produkty lecznicze o tym samym składzie chemicznym, dawce, drodze podania, parametrach farmakokinetycznych i wskazaniach leczniczych jak dla preparatu referencyjnego, w cenie oferowanej w postępowaniu przetargowym.
7. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy i stanowią dla każdej z części Załącznik nr 4 do SWZ będący wzorem umowy.
8. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę wielkości opakowań innych niż wskazane w Załączniku nr 1.3 do SWZ. W przypadku oferowania opakowania handlowego danego Towaru innego niż wskazane w Załączniku nr 1.3 do SWZ Zamawiający wymaga przeliczenia i zaokrąglenia ilości opakowań w górę (do pełnego opakowania).
9. Przedmiot zamówienia powinien posiadać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium RP. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwrócenia się do wykonawców na etapie badania i oceny ofert a także w trakcie trwania umowy o przedłożenie kart charakterystyki zaoferowanych produktów.
10. Wykonawca w każdej pozycji Formularzy asortymentowych - Załącznik nr 1.2 poda producenta/wytwórcę, kod EAN i nazwę handlową produktu – zgodnie z wymaganiami w nich określonymi.
11. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie do Zamawiającego zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2015 r. w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz.U. 2022 poz. 1287 tekst jednolity).
12. Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą wskazanie producenta, co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na / lub w opakowaniu w formie ulotki, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
13. Oferowane produkty, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, muszą posiadać aktualne świadectwo rejestracji, atest, świadectwo jakości, deklarację zgodności lub zezwolenie dopuszczające do obrotu i stosowania w zakładach służby zdrowia, a ponadto właściwe oznakowanie opakowań zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
14. Termin ważności dostarczonych Zamawiającemu produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy od daty dostarczenia produktu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33631400-6 - Antybiotyki i środki chemoterapeutyczne do użytku dermatologicznego

4.5.5.) Wartość części: 60226,52 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 47140,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 47140,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 47140,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: URTICA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932081801

7.3.3) Ulica: ul. Krzemieniecka 120

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 54-613

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 47140,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-05 do 2027-01-04

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Brak ofert

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 31733,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 47632,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 31733,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "ASCLEPIOS" SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272636951

7.3.3) Ulica: ul. Hubska 44

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-502

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 31733,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-05 do 2027-01-04
2026-03-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy