Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Dostosowanie toalet do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie”
Gmina Miasto Lubartów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00165871
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00165871/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-23 08:40
- Lokalizacja
- Lubartów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ef2f1346-22d5-4981-a067-e5fa099d2222
- Identyfikator
- 7141901186
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00165871 z dnia 2026-03-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Dostosowanie toalet do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Lubartów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019388
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Pawła II 12
1.5.2.) Miejscowość: Lubartów
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 855-22-73
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@umlubartow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubartow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ef2f1346-22d5-4981-a067-e5fa099d22221.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Dostosowanie toalet do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef2f1346-22d5-4981-a067-e5fa099d2222
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00165871
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022710/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa łazienek z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnością w SP1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Wiem – umiem – potrafię” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Działania 10.3 Kształcenie ogólne Priorytetu X Lepsza edukacja, Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00131719
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 227130,08 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Dostosowanie toalet do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie” i wykonanie całości robót budowlanych zgodnie ze sporządzoną i zatwierdzoną dokumentacją projektową.
2) Zakres zamówienia obejmuje:
a) opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy istniejących sanitariatów na trzech kondygnacjach budynku szkoły – w jednym pionie, z dostosowaniem do potrzeb osób z niepełnosprawnością na każdej kondygnacji, zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania. Szczegółowy zakres prac projektowych opisany jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym;
b) wykonanie robót budowlanych według opracowanej dokumentacji projektowej w branżach:
- ogólnobudowlanej: roboty rozbiórkowe, wykonanie ścianek działowych i montaż drzwi, roboty posadzkowe i okładzinowe, roboty malarskie;
- sanitarnej: wymiana rurociągów wod-kan z podejściami, wymiana osprzętu sanitarnego;
- elektrycznej: wymiana okablowania i osprzętu elektrycznego.
3) W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do:
a) opracowania dokumentacji projektowej łącznie z jej zatwierdzeniem,
b) uzyskania wszystkich wymaganych uzgodnień, opinii technicznych, ekspertyz, decyzji i badań technicznych niezbędnych do zatwierdzenia projektu, w tym opinię LWKZ, jeżeli jest wymagane,
c) opracowania projektu wykonawczego (rodzaj materiałów, parametry techniczne itd.),
d) opracowania przedmiarów i kosztorysów,
e) opracowania Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót,
f) przedłożenia opracowanej dokumentacji projektowej Zamawiającemu do zatwierdzenia ostatecznej wersji,
g) bieżącego uzgadniania opracowań projektowych z Zamawiającym,
h) przeniesienia praw autorskich na Zamawiającego,
i) uzyskania zgłoszenia lub pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Lubartowie,
j) przejęcia od Zamawiającego placu budowy,
k) realizacji robót budowlanych na podstawie opracowanej oraz zatwierdzonej dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującym prawem, normami, zasadami wiedzy technicznej, Specyfikacją Warunków Zamówienia i Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych z materiałów i urządzeń dostarczonych przez Wykonawcę,
l) wykonania robót pomocniczych, przygotowawczych i porządkowych oraz naprawy ewentualnych uszkodzeń,
m) zapewnienia nadzoru kierownika budowy oraz nadzoru autorskiego przez osoby posiadające wymagane uprawnienia budowlane,
n) prowadzenia dokumentacji budowy,
o) zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lubartowie i uzyskania zaświadczenia z PINB w Lubartowie o zgłoszeniu zakończenia robót budowlanych, jeśli dotyczy.
4) Zamawiający dopuszcza prowadzenie prac na czynnym obiekcie, pod warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły oraz nieutrudniania prowadzenia zajęć dydaktycznych.
5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach do IDW-SWZ, tj.: Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), inwentaryzacji budynku (rzutach kondygnacji).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanieo udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty z najniższą ceną, tj. oferty nr 1 (589 847,91 zł brutto) przekracza kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, tj. 279 370,00 zł brutto.
Zamawiający nie mógł zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty nr 1, dlatego Zamawiający zobligowany był unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 589847,91 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 589847,91 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-03-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |