Budowa dróg wewnętrznych: ulicy Grzybowej i Piaskowej oraz przebudowa ul. Mieszka I w miejscowości Świdnica gm. Świdnica.
Gmina Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00504708
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00504708/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-18 10:19
- Lokalizacja
- Świdnica, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fb00594b-3224-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9730000916
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00504708 z dnia 2024-09-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg wewnętrznych: ulicy Grzybowej i Piaskowej oraz przebudowa ul. Mieszka I w miejscowości Świdnica gm. Świdnica.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świdnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770801
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 38
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-008
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadsw@swidnica.zgora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swidnica.zgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_swidnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa dróg wewnętrznych: ulicy Grzybowej i Piaskowej oraz przebudowa ul. Mieszka I w miejscowości Świdnica gm. Świdnica.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb00594b-3224-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00504708
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030925/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa Dróg Wewnętrznych: ul. Grzybowej i Piaskowej oraz przebudowa ul. Mieszka I w gm. Świdnica .
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00380358
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1738900,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa ciągu pieszo-jezdnego ulicy Piaskowej i Grzybowej w miejscowości Świdnica gm. Świdnica.
Ul. Piaskowa o nawierzchni asfaltowej, droga o długości 373 m, szerokość jezdni 5 metrów, ograniczony z obu stron krawężnikiem betonowym wysokim i wtopionym, budowa ścieku przykrawężnikowego, 4 studni chłonnych oraz trzech studzienek ulicznych z odejściem do kanału burzowego zlokalizowanych wzdłuż ulicy, przebudowa istniejącej sieci wodociągowej poprzez przebudowę hydrantu nadziemnego, budowa zjazdów indywidualnych z kostki betonowej, wzmocnienie konstrukcji fragmentu ulicy Piaskowej z nawierzchnią z ekokostki na długości 67 m i szerokości 4 m oraz wydłużenie początkowego odcinka ul. Piaskowej na długości 26mb i szer. 4,0m.
Budowa ciągu pieszo-jezdnego na ulicy Grzybowej w miejscowości Świdnica gm. Świdnica z kostki betonowej, droga o długości 385 m, szerokość jezdni -5 metrów, ograniczona krawężnikiem betonowym wtopionym oraz wystającym, budowa ścieku przykrawężnikowego oraz zbiornika szczelnego retencyjno-odparowującego, budowa zjazdów indywidulanych o nawierzchni z kostki betonowej, wzmocnienie konstrukcji fragmentu ulicy Grzybowej nawierzchnią z kostki betonowej.
Przebudowa ul. Mieszka I w miejscowości Świdnica gm. Świdnica w zakresie zmiany organizacji ruchu wraz z budową chodnika o nawierzchni z kostki betonowej, budowa zjazdów indywidualnych oraz zjazdu publicznego, budowa oświetlenia przejścia dla pieszych, utwardzenie nawierzchni pobocza, remont zatoki autobusowej masą asfaltową.
Zamawiający informuje, że zawarty w Projekcie sposób odprowadzenia wód opadowych w ul. Piaskowej do rowu szczelnego, na podstawie operatu wodnoprawnego oraz decyzji wodnoprawnej został zmieniony na odprowadzenie wód opadowych do istniejącego kanału burzowego za pomocą trzech studzienek ulicznych. Zmiany zostały naniesione w opisie technicznym oraz rysunkach zamiennych kolorem czerwonym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku numer 9 do SWZ – dokumentacja projektowa (zamówienie podstawowe).
UWAGA: Załączone przedmiary robót służą wyłącznie jako elementem pomocniczym, nie powinien być podstawą wyceny robót.
Odbiory, rozliczenia i płatności za wykonanie przedmiotu zamówienia będą odbywały się na zasadach określonych w umowie.
Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania w ramach wynagrodzenia umownego. W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, a przedmiarem robót należy przyjąć zakres robót i ich ilość wynikającą z dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
W przypadku, gdy dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót nie podają w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu przedmiotu zamówienia, bądź też nie precyzują dostatecznie rodzaju i standardu materiałów, wykonawca zobowiązany jest wystąpić do zamawiającego o wyjaśnienie.
2. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest województwo lubuskie, powiat zielonogórski, gmina Świdnica, miejscowość Świdnica.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2188589,55 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2488649,18 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2188589,55 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9261508162
7.3.3) Ulica: Szosa Poznańska 17
7.3.4) Miejscowość: Krosno Odrzańskie
7.3.5) Kod pocztowy: 66-600
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2188589,55 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 11 miesiące od dnia podpisania umowy.| 2024-09-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |