Zakup, dostawa, montaż, uruchomienie i integracja z systemami HIS/LIS/middleware urządzeń diagnostycznych wraz z przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi.
UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W OPOLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00166342
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00166342/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-23 10:57
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ea6d76f5-a18c-406e-b714-911389cba9c8
- Identyfikator
- 7542563619
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Analizatory krwi
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00166342 z dnia 2026-03-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup, dostawa, montaż, uruchomienie i integracja z systemami HIS/LIS/middleware urządzeń diagnostycznych wraz z przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W OPOLU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530512391
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Wincentego Witosa 26
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-401
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: aleksander.fijalkowski@usk.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.usk.opole.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://usk-opole.logintrade.net/zapytania_email,225592,7dfc8eba6e841f1cb5bab3c761f150d0.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup, dostawa, montaż, uruchomienie i integracja z systemami HIS/LIS/middleware urządzeń diagnostycznych wraz z przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea6d76f5-a18c-406e-b714-911389cba9c8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00166342
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021818/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.41 Aparaty do tromboelastografii
1.2.42 Urządzenie do pomiaru ACT Pracownia Elektrofizjologii
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
UMOWA Nr KPOD.07.02-IP.10-0384/25/KPO/68/2025/364 pomiędzy USK w Opolu, a MZ o dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy – Kardiologia2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00139987
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP/2-23/233/44/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, montaż uruchomienie i integracja z systemami HIS/LIS/middleware urządzeń diagnostycznych wraz z przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi na potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 38434520-7 - Analizatory krwi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Brak zasadności jego dalszego prowadzenia. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wskazał na zaistnienie potrzeby zmiany sposobu i zakresu integracji urządzeń diagnostycznych z systemami wskazanymi przez Zamawiającego. Pierwotny zakres obejmował integrację z systemami HIS/LIS/middleware, aktualnie konieczna integracja winna zostać zrealizowana wyłącznie z systemem HIS występującym u Zamawiającego. Wprowadzenie dodatkowych, innych, wymogów koniecznych, spełniających nowo zidentyfikowane potrzeby wykazane powyżej przez Zamawiającego, prowadzić będzie do istotnej zmiany przedmiotu zamówienia, co w pełni wyczerpuje przesłanki do unieważnienia postępowania na podstawie art. 256 ustawy Pzp.| 2026-03-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |