Wycinka i zabiegi pielęgnacyjne drzew w parkach, na zieleńcach, pasach przydrożnych, terenach komunalnych, prace interwencyjne i awaryjne.

Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00167618
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00167618/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-23 15:28
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-352db9ea-4cf6-46bc-9a6f-e94b6f137852
Identyfikator
6431004477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pielęgnacji drzewUsługi wycinania drzew

Wykonawcy

1 przyznane

MARTYNA KRAWCZYKPiekary Śląskie, PL · lot 0
697 107,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00167618 z dnia 2026-03-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wycinka i zabiegi pielęgnacyjne drzew w parkach, na zieleńcach, pasach przydrożnych, terenach komunalnych, prace interwencyjne i awaryjne.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pz_wycinka2026@um.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,221319,a687c15341301c72dd2a0c06548653f8.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wycinka i zabiegi pielęgnacyjne drzew w parkach, na zieleńcach, pasach przydrożnych, terenach komunalnych, prace interwencyjne i awaryjne.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-352db9ea-4cf6-46bc-9a6f-e94b6f137852

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00167618

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029319/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.28 Wycinka i zabiegi pielęgnacyjne drzew w parkach, na zieleńcach, pasach przydrożnych, terenach komunalnych, prace interwencyjne i awaryjne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00059247

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RK.271.1.2026, ZP.rp.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 820065,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wycinka, zabiegi pielęgnacyjne drzew w parkach, na zieleńcach, pasach przydrożnych, terenach komunalnych, prace interwencyjne i awaryjne, z uwzględnieniem metody alpinistycznej.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawierają:
a) Przedmiary prac z Tabel 1-6 w Formularzu ofertowym – Dodatek nr 1 do SWZ,
b) Planowany zakres prac do wykonania – Dodatek nr 3 do SWZ,
c) Projektowane postanowienia umowy – Dodatek nr 4 do SWZ.
3. Wybrany Wykonawca zobowiązany będzie przystąpić do usunięcia zagrożenia powodowanego przez drzewa, wynikającego ze złomów lub wywrotów, ułamanych i zwisających gałęzi lub konarów w czasie zgodnym z ofertą Wykonawcy jednak nie dłuższym niż 5 godzin.
4. Wybrany Wykonawca zobowiązany będzie przystąpić do usunięcia zagrożenia spowodowanego przez drzewa, wynikającego z zasłonięcia gałęziami znaków drogowych lub sygnalizatorów świetlnych w czasie zgodnym z ofertą Wykonawcy jednak nie dłuższym niż 72 godzin.
5. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych.
6. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp.
7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.
8. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.
9. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności.
Jeżeli w Dokumentacji, o której mowa w pkt. 2. znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym. Użycie w pkt. 1.2. danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 697107,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1860624,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 697107,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: W KORONIE Martyna Krawczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4980254093

7.3.3) Ulica: Rymera 10,

7.3.4) Miejscowość: Piekary Śląskie

7.3.5) Kod pocztowy: 41-948

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

- kierowanie pracami na terenie konserwatorskim - Sęk w tym Michał Procner, ul. Adama Dzióbka 21B, 41-409 Mysłowice,
- część prac pielęgnacji i wycinki drzew - Mateusz Prokopczuk HUSARIA, ul. Marii Skłodowskiej- Curie 101/5,41-103 Siemianowice Śląskie,
- część prac pielęgnacji i wycinki drzew - Axe Arbor TOMASZ ANDRES, ul. Adama 10B, 40-467 Katowice,

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 697107,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-03-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi