Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie

Miasto Leszno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00168107
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00168107/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-24 09:21
Lokalizacja
Leszno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9aa472f1-32d6-4bec-a388-c69b9c29739c
Identyfikator
6972259898
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty izolacyjnePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE SPÓŁKA JAWNA TADEUSZ I ARTUR MICHALSKILeszno, PL · lot 0
11 057 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00168107 z dnia 2026-03-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Leszno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050445

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kazimierza Karasia 15

1.5.2.) Miejscowość: Leszno

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 655298158

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@leszno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.leszno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1226951

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9aa472f1-32d6-4bec-a388-c69b9c29739c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00168107

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00026037/40/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt: Kompleksowa termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie i Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie" w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Działanie 2.1. Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00616075

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INF-IN.271.19.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa termomodernizacja budynku, adaptacja Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 57, działka nr 128/6, 139/5, 153/2, 54, 55/7 obręb 00012 Leszno wraz z remontem pomieszczeń, dostawą mebli oraz zagospodarowaniem terenu zgodnie z zakresem i zapisami wynikającymi z niniejszej SWZ wraz z załącznikami.
Na realizację projektu pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 9
w Lesznie i Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych” Miasto Leszno uzyskało dofinansowanie w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Działanie 2.1. Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Nr wniosku o dofinansowanie FEWP.02.01-IZ.00-0067/24.
Zakres prac termomodernizacyjnych budynku obejmuje m.in.:
3.1. kompleksowa modernizacja instalacji wewnętrznej c.o.,
3.2. kompleksowa modernizacja instalacji wewnętrznej c.w.u.,
3.3. docieplenie dachu budynku,
3.4. docieplenie ścian zewnętrznych,
3.5. wymiana stolarki zewnętrznej oraz usprawnienie wentylacji budynku,
3.6. docieplenie ścian zewnętrznych cokołów,
3.7. wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją w sali gimnastycznej,
3.8. wdrożenie systemu chłodzenia,
3.9. modernizacja instalacji elektrycznej,
3.10. modernizacja instalacji elektrycznej - montaż instalacji fotowoltaicznej
wraz z przygotowaniem zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci wraz z załącznikami do zgłoszenia,
3.11.wykonanie pochylni dla osób z niepełnosprawnościami,
3.12.montaż systemu przyzywowego,
3.13.instalacja siły, instalacja odgromowa, instalacja połączeń wyrównawczych i uziemienia.
3.14. Prace towarzyszące m.in.:
 remont schodów zewnętrznych,
 odmalowanie pomieszczeń, wymiana płytek ściennych i podłogowych na wykładzinę PCV w sanitariatach,
 wymiana sufitów podwieszanych,
 oczyszczenie i malowanie balustrad na schodach,
 wymiana pochwytów na schodach wewnętrznych,
 wykonania nowych posadzek PCV w kilku pomieszczeniach,
 odnowienie posadzki lastryko,
 demontaż istniejącej zabudowy na korytarzach i montaż nowych szafek szkolnych,
 montaż aneksu kuchennego w pokoju nauczycielskim,
 wymiana blaszanych zadaszeń nad schodami zewnętrznymi na szklane daszki oraz położenie nowej papy nad pozostałymi zewnętrznymi zadaszeniami schodów,
 dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do pomieszczeń 0/1, 0/2, 0/3, 0/4, 0/5, 0/6, 0/7, 0/8, zgodnie z projektem aranżacji wnętrz opracowanym przez CC DESIGN INTERIOR Sp. z o. o – (Załącznik nr 8 do SWZ),
 montaż piłkochwytów na oknach w sali gimnastycznej oraz regulowanych tablic do koszykówki wraz z koszem,
 zagospodarowanie terenu, w tym:
a) demontaż istniejącego ogrodzenia wraz z murkiem od strony wschodniej,
b) wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej,
c) montaż nowej wiaty śmietnikowej,
d) montaż wiaty stalowej ze stołami i ławkami,
e) montaż nowego ogrodzenia, ławek, kompostowników, koszy i stojaków na rowery,
f) montaż 3 szt. masztów flagowych,
g) przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych drzew,
h) nasadzenie żywopłotu, wykonanie trawnika,
 pozostałe prace towarzyszące i uzupełniające, konieczne do wykonania celem prawidłowej eksploatacji budynku po wykonaniu prac remontowych i termomodernizacyjnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11057700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14177700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 11057700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sp. jawna Tadeusz i Artur Michalski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6971217662

7.3.3) Ulica: Gronowska 46

7.3.4) Miejscowość: Leszno

7.3.5) Kod pocztowy: 64-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 11057700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane