Wzrost efektywności energetycznej WZLP w Olsztynie poprzez termomodernizację budynku szpitala.

WOJEWÓDZKI ZESPÓŁ LECZNICTWA PSYCHIATRYCZNEGO W OLSZTYNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00168280
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00168280/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-24 10:05
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d3c13f4e-24ae-4b75-b156-c3dfa0d6df79
Identyfikator
7392955788
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneInstalacje słoneczneSłoneczne moduły fotoelektrycznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychOprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienneLampy i oprawy oświetlenioweInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychWęzeł cieplny lokalnyRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

KB SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄIława, PL · lot 0
4 238 646,72 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00168280 z dnia 2026-03-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wzrost efektywności energetycznej WZLP w Olsztynie poprzez termomodernizację budynku szpitala.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKI ZESPÓŁ LECZNICTWA PSYCHIATRYCZNEGO W OLSZTYNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000295484

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 35

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-228

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wzlp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wzlp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1254763

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wzrost efektywności energetycznej WZLP w Olsztynie poprzez termomodernizację budynku szpitala.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3c13f4e-24ae-4b75-b156-c3dfa0d6df79

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00168280

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00049702/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wzrost efektywności energetycznej WZLP w Olsztynie poprzez termomodernizację budynku szpitala

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

3. Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego: „Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027” w ramach inwestycji pt.: „Wzrost efektywności energetycznej WZLP w Olsztynie poprzez termomodernizację budynku szpitala”. Priorytet FEWM 2 Środowisko, Działanie FEWM 2.1 Efektywność energetyczna, Schemat A (budynki publiczne)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00087025

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2650.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot umowy obejmuje w szczególności: docieplenie ścian zewnętrznych fundamentowych, docieplenie ścian fundamentowych ponad poziomem gruntu, docieplenie ścian zewnętrznych nadziemia, wymiana stolarki okiennej, docieplenie stropodachu wentylowanego, wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne LED, modernizację węzła cieplnego, montaż instalacji paneli fotowoltaicznych, dostawę i montaż magazynu energii oraz prac opisanych w załącznikach do SWZ, budynku administracyjno-terapeutycznego (działka nr 4, obręb 25).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

09323000-9 - Węzeł cieplny lokalny

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4238646,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5147028,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4238646,72 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KB Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7441825302

7.3.3) Ulica: Kamień Duży 1C

7.3.4) Miejscowość: Iława

7.3.5) Kod pocztowy: 14-200

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Dostawa i montaż dachowej instalacji fotowoltaicznej,
Dostawa i montaż magazynu energii z systemem do zarządzania energią wytworzoną przez pv, 631 285,20 zł brutto, NEO Technika Sp. J. Tomasz Polito i Cezariusz Zalewski, 14-100 Ostróda, ul. Grunwaldzka 19G

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4238646,72 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty innowacyjne

2026-03-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane