Modernizacja Parku 700-lecia w Czernikowie - Wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Gmina Czernikowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00168284
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00168284/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-24 10:06
Lokalizacja
Czernikowo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef210c00-bbd4-4b0b-9ef6-728c174635f9
Identyfikator
8792466869
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychUkładanie kabliInstalacyjne roboty elektrotechniczneInstalacje niskiego napięciaInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliUrządzenia do nadzoru wideoSłupy latarnioweKamery bezpieczeństwaUsługi topograficzne

Wykonawcy

1 przyznane

GMINNY ZAKŁAD KOMUNALNY W CZERNIKOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCzernikowo, PL · lot 0
774 034,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00168284 z dnia 2026-03-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Parku 700-lecia w Czernikowie - Wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czernikowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866761

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słowackiego 12

1.5.2.) Miejscowość: Czernikowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-640

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 54 287 50 01

1.5.8.) Numer faksu: 54 230 50 51

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@czernikowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czernikowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1271053

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja Parku 700-lecia w Czernikowie - Wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef210c00-bbd4-4b0b-9ef6-728c174635f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00168284

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00067393/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja Parku 700-lecia w Czernikowie - Wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Odnowa przestrzeni publicznych na terenie gminy Czernikowo” nr FEKP.05.07-IZ.00-0004/25 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 5. Fundusze Europejskie na wzmacnianie potencjałów endogenicznych regionu Działania 5.7 Odnowa przestrzeni publicznych ZITy regionalne programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00140234

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Spełnione są łącznie wszystkie warunki określone w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. a-c ustawy Pzp:
1) Zamówienie udzielane jest przez zamawiającego Gminę Czernikowo, o którym mowa w art. 4 pkt 1 ustawy Pzp, osobie prawnej – Gminnemu Zakładowi Komunalnemu w Czernikowie Sp. z o.o. (GZK Sp. z o.o.).
2) Kontrolę prawną nad GZK Sp. z o.o. odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami sprawuje Gmina Czernikowo, która posiada w niej 100% udziałów.
3) Ponad 90% działalności GZK Sp. z o.o. dotyczy realizacji zadań własnych powierzonych przez Gminę Czernikowo oraz jednostki organizacyjne Gminy Czernikowo. Procent działalności wyliczony został w oparciu o dane finansowe z ostatnich 3 lat, poprzedzających rok udzielenia zamówienia, na podstawie danych o uzyskanych przychodach zawartych w sprawozdaniach finansowych za lata 2023-2025.
4) W GZK Sp. z o.o. nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Ciąg dalszy zawarty został w Sekcji IX Informacje dodatkowe.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IWP.271.1.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1787415,25 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 646485,95 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych obejmujących wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych w ramach modernizacji Parku 700-lecia w miejscowości Czernikowo, przewidzianych do realizacji na działkach numer ewidencyjny: 397/22, 397/23, 397/24, 400/11, 400/12, 401/8, 401/11, 401/12, 401/14 i 403/26 – obręb ewidencyjny Czernikowo.
2. Zakres robót składających się na przedmiot zamówienia obejmuje zgodnie z dokumentacją projektową w szczególności:
• roboty kablowe – ziemne,
• montaż słupów i opraw oświetleniowych,
• wykonanie zasilania kamer –prace ziemne,
• wykonanie instalacji monitoringu,
• montaż szaf dystrybucyjnych,
• wykonanie połączeń wyrównawczych,
• wykonanie zasilania i montaż rozdzielnic,
• przeprowadzenie pomiarów rezystancji instalacji elektrycznej i skuteczności zerowania,
• zasypanie wykopów,
• odtworzenie nawierzchni zniszczonych w czasie wykonywania robót.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
• wytyczenie geodezyjne położenia docelowego elementów zagospodarowania,
• organizację i zabezpieczenie terenu budowy,
• zabezpieczenie istniejącej infrastruktury, uzbrojenia i instalacji w obrębie wykonywanych robót,
• wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej,
• uporządkowanie terenu po zakończeniu robót.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zawiera:
• Dokumentacja projektowa obejmująca Projekt Zagospodarowania Terenu, Projekt Architektoniczno-Budowlany i Projekt Techniczny – Instalacja elektryczna,
• Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB),
• Wzór umowy - Załącznik nr 2 do Zaproszenia do negocjacji,
• Przedmiar Robót – dokument pomocniczy.
Załączona dokumentacja projektowa i STWiORB obejmuje szerszy zakres prac aniżeli wymagany przez Zamawiającego, określony w Opisie przedmiotu zamówienia.
5. Załączony do Zaproszenia do negocjacji przedmiar robót ma jedynie charakter informacyjny. Zawarte w przedmiarze pozycje mają być pomocą w kalkulacji kosztów inwestycji, wobec tego są one jedynie wskazaniem wspomagającym wycenę. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją techniczną i innymi dokumentami zamówienia jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.
6. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca realizacji przedmiotu zamówienia, w celu dokonania oceny dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania.
7. Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia – 60 miesięcy.
Gwarancja obejmuje wykonane prace budowlane oraz zastosowane materiały i urządzenia. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty odbioru i przekazania w użytkowanie całego przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314310-7 - Układanie kabli

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

34928520-9 - Słupy latarniowe

35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa

71351810-4 - Usługi topograficzne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminny Zakład Komunalny w Czernikowie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521328540

7.3.3) Ulica: Leśna 1

7.3.4) Miejscowość: Czernikowo

7.3.5) Kod pocztowy: 87-640

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 774034,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-07-24

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Gmina Czernikowo, jako podmiot Zamawiający, o którym mowa w art. 4 pkt 1 ustawy Pzp, będący jednostką sektora finansów publicznych, jest jedynym wspólnikiem posiadającym 100% udziałów w Spółce Gminny Zakład Komunalny w Czernikowie Sp. z o.o., funkcjonującej na podstawie ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 18 z późn. zm.).
Zamawiający jako jedyny wspólnik sprawuje nad Spółką kontrolę, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne, obszary działalności oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej, co znajduje swoje odzwierciedlenie w akcie założycielskim Spółki (Akt notarialny z dnia 25.02.2022 r. Repertorium A numer 709/2022), który szczegółowo określa przedmiot działalności Spółki obejmujący realizację zadań własnych gminy tj.: zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne, pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody, odprowadzenie i oczyszczanie ścieków, roboty związane z budową dróg i autostrad, roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych, roboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych, roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.
2026-03-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane