„Monitoring włochatki Aegolius funereus w obszarach Natura 2000: Lasy Lęborskie PLB220006, Puszcza Darżlubska PLB220007 i Lasy Mirachowskie PLB220008 w 2026 r.”
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00168556
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00168556/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-03-24 11:15
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4fe37671-6552-42c8-8a22-5555d9981eab
- Identyfikator
- 5833047293
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej
Wykonawcy
3 przyznane
MICHAŁ ZYGMUNTBrodnica, PL · lot 0
28 000 PLNMICHAŁ ZYGMUNTBrodnica, PL · lot 1
27 000 PLNPracownia Przyrodnicza Jakub Wykawadowice, PL · lot 2
24 995 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00168556 z dnia 2026-03-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Monitoring włochatki Aegolius funereus w obszarach Natura 2000:
Lasy Lęborskie PLB220006, Puszcza Darżlubska PLB220007
i Lasy Mirachowskie PLB220008 w 2026 r.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 220700750
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chmielna
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-748
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gdansk.rdos.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/rdos-gdansk
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4fe37671-6552-42c8-8a22-5555d9981eab1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Monitoring włochatki Aegolius funereus w obszarach Natura 2000:Lasy Lęborskie PLB220006, Puszcza Darżlubska PLB220007
i Lasy Mirachowskie PLB220008 w 2026 r.”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4fe37671-6552-42c8-8a22-5555d9981eab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00168556
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00062010/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Obszar Natura 2000 Puszcza Darżlubska- monitoring włochatki
1.3.5 Obszar Natura 2000 Lasy Lęborskie- monitoring włochatki
1.3.6 Obszar Natura 2000 Lasy Mirachowskie - monitoring włochatki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00099622
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OI.I.261.1.1.2026.IW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 79995 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1 Monitoring włochatki Aegolius funereus w obszarze Natura 2000 Lasy Lęborskie PLB220006 w 2026 r.- określenie liczebności i rozmieszczenia gatunku w obszarze na podstawie badań terenowych,- ocenę jego stanu ochrony wykonaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska
z dnia 17 lutego 2010 roku w sprawie sporządzania projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 (Dz. U. Nr 34, poz. 186 z późn. zm.), w tym ocenę parametrów populacja, siedlisko/a, szanse zachowania gatunku,
- określenie drzewostanów istotnych dla gatunku, biorąc pod uwagę wyniki monitoringu
z 2026 r. i lat ubiegłych,
- identyfikację zagrożeń,
- propozycję działań ochronnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 28000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2 Monitoring włochatki Aegolius funereus w obszarze Natura 2000 Puszcza Darżlubska PLB220007 w 2026 r.- określenie liczebności i rozmieszczenia gatunku w obszarze na podstawie badań terenowych,- ocenę jego stanu ochrony wykonaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska
z dnia 17 lutego 2010 roku w sprawie sporządzania projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 (Dz. U. Nr 34, poz. 186 z późn. zm.), w tym ocenę parametrów populacja, siedlisko/a, szanse zachowania gatunku,
- określenie drzewostanów istotnych dla gatunku, biorąc pod uwagę wyniki monitoringu
z 2026 r. i lat ubiegłych,
- identyfikację zagrożeń,
- propozycję działań ochronnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 27000 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 3 Monitoring włochatki Aegolius funereus w obszarze Natura 2000 Lasy Mirachowskie PLB220008 w 2026 r.- określenie liczebności i rozmieszczenia gatunku w obszarze na podstawie badań terenowych,- ocenę jego stanu ochrony wykonaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska
z dnia 17 lutego 2010 roku w sprawie sporządzania projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 (Dz. U. Nr 34, poz. 186 z późn. zm.), w tym ocenę parametrów populacja, siedlisko/a, szanse zachowania gatunku,
- określenie drzewostanów istotnych dla gatunku, biorąc pod uwagę wyniki monitoringu
z 2026 r. i lat ubiegłych,
- identyfikację zagrożeń,
- propozycję działań ochronnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 24995 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 28000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 29520 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 28000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BirdMan Michał Zygmunt
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8741630750
7.3.3) Ulica: ul. Janusza Korczaka 64
7.3.4) Miejscowość: Brodnica
7.3.5) Kod pocztowy: 87-300
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 28000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-22Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 29520 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 27000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BirdMan Michał Zygmunt
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8741630750
7.3.3) Ulica: ul. Janusza Korczaka 64
7.3.4) Miejscowość: Brodnica
7.3.5) Kod pocztowy: 87-300
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 27000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-29Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24995 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 31980 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 24995 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Przyrodnicza Jakub Wyka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5512549111
7.3.3) Ulica: ul. Sadowa 27
7.3.4) Miejscowość: Wadowice
7.3.5) Kod pocztowy: 34-100
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 24995 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-15| 2026-03-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |