Remonty i bieżące utrzymanie przystanków komunikacyjnych oraz elementów architektury miejskiej na terenie miasta Opola
MIEJSKI ZARZĄD DRÓG W OPOLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00169275
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00169275/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-03-24 13:36
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5265b2d8-2ba2-4e5f-afeb-2eae4d483288
- Identyfikator
- 7541013696
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00169275 z dnia 2026-03-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Remonty i bieżące utrzymanie przystanków komunikacyjnych oraz elementów architektury miejskiej na terenie miasta Opola
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD DRÓG W OPOLU
1.3.) Oddział zamawiającego: MZD w Opolu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530546013
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. płk. Witolda Pileckiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-331
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzd.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umopole.logintrade.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,224700,fc75192c9bc645724d78bde15d1fd345.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Umowy ramowej
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty i bieżące utrzymanie przystanków komunikacyjnych oraz elementów architektury miejskiej na terenie miasta Opola2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5265b2d8-2ba2-4e5f-afeb-2eae4d483288
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00169275
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037249/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Remonty i bieżące utrzymanie przystanków komunikacyjnych oraz elementów architektury miejskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00124745
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NP.260.8.2026
4.3.2.) Szacunkowa maksymalna wartość umowy ramowej (bez VAT): 499318,50
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie w należytym stanie technicznym przystanków oraz innych elementów architektury miejskiej, której właścicielem jest Miejski Zarząd Dróg w Opolu dla zachowania bezpieczeństwa oraz zapewnienie czystości i estetyki tych elementów.
Lokalizacja: wiaty przystankowe zlokalizowane na przystankach komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta.
Zakres rzeczowy:
a) utrzymanie w czystości wiat i ławek oraz innych elementów architektury miejskiej,
b) demontaż wiat oraz innych elementów architektury miejskiej,
c) montaż wiat oraz innych elementów architektury miejskiej,
d) zabezpieczenie wiat lub innych elementów architektury miejskiej w przypadku uszkodzeń lub zniszczeń powstałych w skutek zdarzeń losowych (wandalizmu, kolizji drogowych, działania sił natury),
e) przenoszenie wiat przystankowych oraz innych elementów architektury miejskiej z miejsc pierwotnych w miejsca wskazane przez Zamawiającego,
f) naprawy bieżące wiat i ławek oraz innych elementów architektury miejskiej,
g) wykonanie tabliczek z nazwą przystanku,
h) zabezpieczenie szklanych powierzchni wiat przed kolizjami ptaków.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Część III SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 63712100-4 - Usługi w zakresie obsługi dworców i przystanków autobusowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
44112110-2 - Części wiat
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 499318,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 575221,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 499318,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUHP WER SP Z.O.O
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7540008115
7.3.3) Ulica: KS.P.GOŁABKA 21
7.3.4) Miejscowość: SCHODNIA
7.3.5) Kod pocztowy: 46-040
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 499318,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 26 miesiące
| 2026-03-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |