Usługa przeprowadzki stanowisk pracy między budynkami Urzędu Miasta Sopotu i pomieszczeniami najmowanymi na potrzeby Urzędu

GMINA MIASTA SOPOTU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00169766
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00169766/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-24 15:13
Lokalizacja
Sopot, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-570e1dc0-70d8-41cc-8dfb-edbd100b940c
Identyfikator
5851411941
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi relokacjiUsługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)Usługi w zakresie transportu drogowegoWynajem pojazdów do transportu towarów wraz z kierowcąUsługi przeładunku towarów

Wykonawcy

1 przyznane

ZADBANO SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
356 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00169766 z dnia 2026-03-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa przeprowadzki stanowisk pracy między budynkami Urzędu Miasta Sopotu i pomieszczeniami najmowanymi na potrzeby Urzędu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA SOPOTU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 25/27

1.5.2.) Miejscowość: Sopot

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-704

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.sopot.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sopot.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-570e1dc0-70d8-41cc-8dfb-edbd100b940c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa przeprowadzki stanowisk pracy między budynkami Urzędu Miasta Sopotu i pomieszczeniami najmowanymi na potrzeby Urzędu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-570e1dc0-70d8-41cc-8dfb-edbd100b940c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00169766

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021565/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Usługa przeprowadzki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00112811

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026.MSt

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzki polegająca na transporcie wyposażenia oraz dokumentacji z pomieszczeń w budynkach Urzędu Miasta Sopotu zgodnie ze Szczegółowym Opisem przedmiotu zamówienia znajdującym się w załączniku nr 7 do SWZ.

2. Usługa będzie realizowana w sześciu etapach. Wykaz wyposażenia, który będzie podlegać przetransportowaniu w trakcie realizacji umowy, znajduje się w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do SWZ.

3. Prawo opcji:
Zamawiający, w toku realizacji zamówienia, zastrzega sobie prawo do zwiększenia łącznej ilości etapów przeprowadzki (max. dwa) poza etapami określonymi w ust. 2 powyżej, w przypadku dodatkowych potrzeb w tym zakresie, niedających się przewidzieć na etapie prowadzonego postępowania.
Domawianie dodatkowych etapów przeprowadzki spowoduje odpowiednie zwiększenie wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy z tytułu wykonania zamówienia.
Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, przy czym możliwość skorzystania z niego uzależniona będzie od zwiększenia zapotrzebowania na usługi relokacji i uzyskania dodatkowych środków finansowych.
Strony ustalają, że prawo opcji jest jedynie uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie, z wyprzedzeniem, co najmniej 7 dni.


4. Do zakresu wchodzą czynności wykazane poniżej:
1) przygotowanie dzieł sztuki oraz mebli do transportu,
2) zabezpieczenie wyposażenia przed uszkodzeniem w trakcie transportu,
3) zniesienie, przewóz, wniesienie, rozstawienie wyposażenia w docelowej lokalizacji,
4) przygotowanie wyposażenia do użytkowania (zdjęcie zabezpieczeń, zamontowanie półek, wypakowanie akt archiwalnych, itp.).

5. Wykonawca wykona usługi własnymi siłami i za pomocą własnych środków tzn. jest zobowiązany do zabezpieczenia wszystkich niezbędnych materiałów, to jest pasów transportowych, folii bąbelkowych, wózków oraz zapewnienia transportu we własnym zakresie na własny koszt i ryzyko.

6. Zamawiający wymaga by Wykonawca dysponował co najmniej trzema (3) pojazdami samochodowymi o DMC 3,5 t. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek może zostać spełniony przez jednego z Wykonawców.

7. Konstrukcja pojazdu musi umożliwiać przewiezienie w kabinie kierowcy pracownika Zamawiającego.

8. Pracownik Zamawiającego będzie obecny przy każdym transporcie.

9. Wykonawca zobowiązuje się posiadać w czasie wykonania umowy ważne ubezpieczenie w zakresie odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 1 000 000,00 PLN (słownie: jeden milion złotych 00/100), w zakresie obejmującym usługę, jak również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej środków transportu, przy użyciu których wykonywane będą usługi. Stosowne polisy ubezpieczeniowe Wykonawca zobowiązany jest okazać na każde żądanie Zamawiającego.

10. Wykonawca zapewni koordynatora usługi przeprowadzki, który ma doświadczenie logistyczne i predyspozycje do kierowania zespołem ludzi, który ściśle będzie współpracował z osobami odpowiedzialnymi ze strony Zamawiającego. W tym celu Wykonawca wyposaży koordynatora w mobilny telefon, którego numer zostanie udostępniony Zamawiającemu.

11. Wykonawca lub podwykonawca, zatrudni na podstawie umowy o pracę na co najmniej ¼ etatu minimum jedną osobę wykonującą w trakcie realizacji umowy czynności polegające na obsłudze zleceń, koordynowaniu każdorazowo usług transportowych (osoba ta powinna mieść doświadczenie logistyczne oraz będzie ściśle współpracowała z osobami odpowiedzialnymi ze strony Zamawiającego).

12. Wykonawca powinien zapewnić ilość osób wystarczającą do sprawnego przeprowadzenia przeprowadzki. Zamawiający nie określa dokładnej ilości osób niezbędnych do wykonania usługi. Wykonawca zapewni wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z przepisami BHP i ppoż.

13. Harmonogram przeprowadzki ustalony przez Zamawiającego zostanie potwierdzony przed każdą kolejną turą z trzydniowym wyprzedzeniem.

14. Wykonawca, na minimum 5 dni przed przystąpieniem do wykonywania usługi zobowiązany jest do przedstawienia:
- Osoby/osób skierowanych do realizacji zamówienia w charakterze koordynatorów, które będą uprawnione do podpisywania protokołów zdawczo-odbiorczych, przyjmowania zgłoszeń terminów kolejnych etapów przeprowadzki, przyjmowania zleceń na dodatkowe godziny przeprowadzkowe w jego imieniu;

- numerów rejestracyjnych pojazdów, biorących udział w przeprowadzce.
Wszelkie zmiany osobowe, sprzętowe należy zgłosić Zamawiającemu niezwłocznie po powzięciu decyzji. Propozycja zmian wymaga akceptacji Zamawiającego.

15. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez siebie oraz osoby trzecie, wykonujące czynności objęte niniejszą umową.

16. Wykonawca zobowiązuje się zachować w tajemnicy wszelkie informacje dotyczące Zamawiającego, uzyskane podczas realizacji przedmiotu umowy.

17. Wykonawca zobowiązuje się wykonać usługę przeprowadzki z zachowaniem należytej staranności, biorąc całkowitą odpowiedzialność za powierzone mienie.

18. Zamawiający zastrzega sobie możliwość żądania zmiany pracowników Wykonawcy, w przypadku nienależytego wykonywania przez nich powierzonych prac, naruszenia zasad współpracy i tajemnicy lub ze względu na powtarzające się uwagi pracowników Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 98392000-7 - Usługi relokacji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

60180000-3 - Wynajem pojazdów do transportu towarów wraz z kierowcą

63110000-3 - Usługi przeładunku towarów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 356700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 478470,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 356700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zadbano Spółką Akcyjną, z siedzibą (04-866) Warszawa, ul. Wał Miedzeszyński 251

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5222969098

7.3.3) Ulica: malgorzata.stupakowska@um.sopot.pl

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 04-866

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 356700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi