Dobudowa strażnicy OSP w Rypałkach Prywatnych
GMINA RYPIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00169791
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00169791/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-24 15:22
- Lokalizacja
- Rypin, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-924d1fa1-8a7f-4638-b0dd-fa2e6c9c877c
- Identyfikator
- 8921449035
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00169791 z dnia 2026-03-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dobudowa strażnicy OSP w Rypałkach Prywatnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RYPIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866749
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lipnowska 4
1.5.2.) Miejscowość: Rypin
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-500
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 542809703
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rypin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.rypin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-924d1fa1-8a7f-4638-b0dd-fa2e6c9c877c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dobudowa strażnicy OSP w Rypałkach Prywatnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-924d1fa1-8a7f-4638-b0dd-fa2e6c9c877c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00169791
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032011/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Dobudowa strażnicy OSP w Rypałkach Prywatnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00138950
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRW.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Dobudowa strażnicy OSP w Rypałkach Prywatnych”.
Zamawiający informuję, że na obecnym etapie postępowania zakres realizacji obejmuje wykonanie robót do stanu surowego zamkniętego budynku, tj. wykonanie konstrukcji obiektu, pokrycia dachu, montaż stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, a także wykonanie całej instalacji branży elektrycznej i sanitarnej w zakresie przewidzianym w dokumentacji projektowej dla tego etapu.
Ponadto zakres zamówienia obejmuje wykonanie tynków wewnętrznych.
Roboty wykończeniowe pozostałe, w szczególności wykonanie okładzin, malowania oraz wyposażenia nie stanowią przedmiotu niniejszego zamówienia i nie wchodzi w zakres etapu objętego postępowaniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, działając na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr RRW.271.3.2026 pn.: „Dobudowa strażnicy OSP w Rypałkach Prywatnych”.Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający przed otwarciem ofert, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 250 000,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie składania ofert, wpłynęły 2 oferty. Po dokonaniu badania i oceny ofert, najkorzystniejszą ofertą spośród ofert niepodlegających odrzuceniu jest oferta wykonawcy: ENERGY GYM Mariusz Mazurowski z ceną 459 443,41 zł, Cena tej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia tj. 250 000,00 zł brutto.
Zamawiający dokonał analizy możliwości zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na realizację tej części zamówienia i stwierdził, że nie posiada możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym zachodzi przesłanka do unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 459443,41 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 501255,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-03-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |