Dostawa płyt drogowych wielootworowych typu YOMB w roku 2026

GMINA PRZODKOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00170053
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00170053/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-25 08:09
Lokalizacja
Przodkowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-721b0298-1598-44a7-9ab2-fd7c6011dc42
Identyfikator
5891005383
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Drogowe materiały konstrukcyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00170053 z dnia 2026-03-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa płyt drogowych wielootworowych typu YOMB w roku 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZODKOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000537148

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kartuska 21

1.5.2.) Miejscowość: Przodkowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-304

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.warkusz@przodkowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przodkowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1273247

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa płyt drogowych wielootworowych typu YOMB w roku 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-721b0298-1598-44a7-9ab2-fd7c6011dc42

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00170053

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025599/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa płyt drogowych typu drogowych wielootworowych typu YOMB w roku 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00143911

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa płyt drogowych wielootworowych typu YOMB w 2026 roku.
1.1 Zakres zamówienia obejmuje dostawę nowych płyt drogowych wielootworowych typu YOMB o wymiarach 100x75x12,5 cm w ilości 6 500 sztuk wykonanych zgodnie z normą PN-EN 1339:2005. Płyty winny być wykonane z betonu o klasie wytrzymałości betonu na ściskanie wg PN-EN 206, wibroprasowane, krzyżowo zbrojone stalą w strefie dolnej i górnej o grubości prętów minimum 6 mm. Zamówienie obejmuje koszt transportu wraz z rozładunkiem do miejsc wskazanych przez Zamawiającego zlokalizowanych na terenie Gminy Przodkowo.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44113000-5 - Drogowe materiały konstrukcyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp: jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne
W dniu 17 marca 2026 r. odbyło się otwarcie ofert. Po upływie terminu składania ofert Zamawiający podał na stornie prowadzonego postępowania kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 399 750,00 zł brutto.
Najkorzystniejszą ofertą wynoszącą 421 176,60 zł, jest oferta złożona przez FG Beton Sp. z o.o. Sp. k., Prokowo, ul. Sytna Góra 10, 83-300 Kartuzy, która przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2026-03-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy