Dostawa oleju napędowego i oleju opałowego w latach 2026-2027
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rudy Raciborskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00170155
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00170155/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-03-25 08:51
- Lokalizacja
- Rudy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-babad6e9-aeb2-4451-8298-d93131d816b4
- Identyfikator
- 6390003592
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Olej napędowyOlej opałowy
Wykonawcy
2 przyznane
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE BAAG RENCHEN, JOŃCZYK SPÓŁKA JAWNAOlesno, PL · lot 0
313 650 PLNPRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE BAAG RENCHEN, JOŃCZYK SPÓŁKA JAWNAOlesno, PL · lot 1
208 854 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00170155 z dnia 2026-03-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju napędowego i oleju opałowego w latach 2026-2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rudy Raciborskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272536296
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rogera 1
1.5.2.) Miejscowość: Rudy
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-430
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 324103029
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rudy@katowice.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rudy-raciborskie.katowice.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-rudy-raciborskie/dostawa-oleju-napedowego-i-oleju-opalowego-w-latach-2026-20271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa oleju napędowego i oleju opałowego w latach 2026-20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-babad6e9-aeb2-4451-8298-d93131d816b4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00170155
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00106343/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa oleju napędowego i oleju opałowego w latach 2026-2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00110755
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 480060,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna Dostawa oleju napędowego w latach 2026-2027Dostawa oleju napędowego w ilości 60 000 litrów dostarczanego w partiach po 5 000 litrów spełniającego wymagania normy PN-EN 590 lub norm równoważnych.
Realizacja dostawy oleju napędowego winna nastąpić nie później niż 48 godzin od momentu złożenia zamówienia na daną partię. Zamówienia będą składane pisemnie lub drogą elektroniczną.
Miejsce realizacji dostaw:
Gospodarstwo Szkółkarskie w Nędzy (olej napędowy)
47-440 Nędza, ul. Myśliwska 6
Zamawiający zastrzega sobie prawo w zależności od zakresu prac gospodarczych do zmniejszenia zapotrzebowania na paliwa, jednak nie więcej niż o 50% ilości podstawowej podanej powyżej. Zamawiający gwarantuje zakup minimum 30 000 litrów oleju napędowego w ciągu trwania umowy.
Wykonawca może powierzyć realizację części przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania
w swojej ofercie: części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców (jeśli już są znane). Wskazanie takie należy umieścić na formularzu ofertowym. W przypadku braku wskazania w ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić Podwykonawcę i dalszych Podwykonawców wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy
4.5.5.) Wartość części: 276480,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego w latach 2026-2027Dostawa oleju opałowego w ilości 60 000 litrów dostarczanego w partiach po 3 000 i 5 000 litrów spełniającego wymagania Polskiej Normy PN-C-96024 lub norm równoważnych.
Realizacja dostawy oleju opałowego winna nastąpić nie później niż 48 godzin od momentu złożenia zamówienia na daną partię. Zamówienia będą składane pisemnie lub drogą elektroniczną.
Miejsca realizacji dostaw:
Gospodarstwo Szkółkarskie w Nędzy (olej opałowy ) 47-440 Nędza, ul. Myśliwska 6
Nadleśnictwo Rudy Raciborskie (olej opałowy) 47-430 Rudy, ul. Rogera 1
Zamawiający zastrzega sobie prawo w zależności od zakresu prac gospodarczych do zmniejszenia zapotrzebowania na paliwa, jednak nie więcej niż o 50% ilości podstawowej podanej powyżej. Zamawiający gwarantuje zakup minimum 30 000 litrów oleju opałowego w ciągu trwania umowy.
Wykonawca może powierzyć realizację części przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie: części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców (jeśli już są znane). Wskazanie takie należy umieścić na formularzu ofertowym. W przypadku braku wskazania w ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić Podwykonawcę i dalszych Podwykonawców wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
4.5.5.) Wartość części: 203580,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 313650,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 319554,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 313650,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U. "BAAG" RENCHEN, JOŃCZYK SP.J.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761002653
7.3.3) Ulica: Częstochowska 1
7.3.4) Miejscowość: Olesno
7.3.5) Kod pocztowy: 43-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 313650,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 208854,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 217710,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 208854,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U. "BAAG" RENCHEN, JOŃCZYK SP.J.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761002653
7.3.3) Ulica: Częstochowska 1
7.3.4) Miejscowość: Olesno
7.3.5) Kod pocztowy: 46-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 208854,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa SA.3.1.2026Umowa SA.3.2.2026
| 2026-03-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |