Realizacja zadania: nr 1 pn. „Budowa drogi publicznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie” oraz nr 2 pn. „Budowa drogi wewnętrznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie”
Gmina Kożuchów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00170248
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00170248/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-25 09:18
- Lokalizacja
- Kożuchów, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aecf8bf4-0c71-4317-8c44-75fe9f8c7958
- Identyfikator
- 9251957786
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00170248 z dnia 2026-03-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja zadania:
nr 1 pn. „Budowa drogi publicznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie”
oraz
nr 2 pn. „Budowa drogi wewnętrznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kożuchów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770327
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1a
1.5.2.) Miejscowość: Kożuchów
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-120
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kozuchow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kozuchow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kozuchow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja zadania:nr 1 pn. „Budowa drogi publicznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie”
oraz
nr 2 pn. „Budowa drogi wewnętrznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aecf8bf4-0c71-4317-8c44-75fe9f8c7958
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00170248
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011157/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi publicznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie. Budowa drogi wewnętrznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00099830
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FI.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1 pn. „Budowa drogi publicznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie”
1. Wstępny opis przedmiotu zamówienia :
Przedmiotem zamówienia jest „Budowa drogi publicznej ul. Kolonia Zielonogórska
w Kożuchowie” o długości łącznej 856,0 m.
Projektowana droga ma szerokość pasa ruchu 2,5 m z poszerzeniami na łukach poziomych, na których istnieje taka konieczność oraz odpowiednie poszerzenia wynikające z wyłukowań na skrzyżowaniach. Został zaprojektowany chodnik o szerokości 2,0 m. Jeden z odcinków projektowanej drogi posiada jeden pas ruchu w jednym kierunku, szerokość drogi wynosi 2,5 m. Nawierzchnia projektowanej jezdni ma zostać wykonana z kostki betonowej na podbudowie z kruszywa łamanego.
Nawierzchnia projektowanego chodnika ma zostać wykonana z kostki betonowej szarej gr. 6 cm. Nawierzchnia z kostki betonowej w miejscach przylegającego chodnika do jezdni ograniczona zostanie krawężnikiem 15x30 na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Pozostałe fragmenty chodnika ograniczone zostaną obrzeżem betonowym na ławie
z oporem z betonu C12/15.
Odwodnienie drogi będzie się odbywało poprzez zaprojektowaną kanalizację deszczową ze studniami betonowymi fi 1,0 m oraz wpustami ulicznymi do istniejącego kolektora fi 600 na działce 55 obręb 0001 gmina Kożuchów zgodnie z uzgodnieniem ZDW oraz do istniejącej kanalizacji deszczowej na ulicy Władysława Reymonta.
Dla inwestycji przewiduje się przebudowę sieci telekomunikacyjnej oraz elektrycznej.
Charakterystyka robót dla zadania Nr 1 obejmuje w szczególności:
Nawierzchnie z kostki betonowej ok 6.000m2
Kanalizacja deszczowa ok 800mb
Zadanie nr 2 pn. „Budowa drogi wewnętrznej ul. Kolonia Zielonogórska w Kożuchowie”
Przedmiotem zamówienia jest „Budowa drogi wewnętrznej ul. Kolonia Zielonogórska
w Kożuchowie” o długości ok. 247,0 m.
W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej o szerokości od 3 m do 5 m z kostki betonowej.
Zaprojektowana została również kanalizacja deszczowa ze studniami betonowymi o średnicy 1,0 m i wpustami ulicznymi.
Parametry projektowanej drogi:
1. Kategoria drogi: droga wewnętrzna
3. Prędkość projektowa: 30 km/h
4. Szerokość drogi: od 3 m do 5 m
5. Przyjęta kategoria obciążenia ruchem: KR2
Dla inwestycji przewiduje się przebudowę sieci telekomunikacyjnej oraz elektrycznej.
W ramach branży telekomunikacyjnej przebudowane zostaną urządzenia telekomunikacyjne i wybudowane kanały technologiczne.
W zakresie zadania planuje się również przebudowę istniejącej infrastruktury elektroenergetycznej kolidującej z planowaną inwestycją.
Charakterystyka robót dla zadania nr 2 obejmuje w szczególności:
Nawierzchnie z kostki betonowej ok. 1000 m2
Kanalizacja deszczowa ok. 80mb
Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania, działając z upoważnienia i na rzecz Zamawiającego, w ramach niniejszego zamówienia „zaświadczenia o potwierdzeniu przyjęcia zawiadomienia o zakończeniu budowy” dla obu zadań.
Zamawiający posiada ostateczną decyzję zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – Decyzja nr 2 /2025 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dnia 06.06.2025 r.;
Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia (obu zadań) zawierają dokumentacje projektowe, w skład których wchodzą projekty budowlane i wykonawcze, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej STWiORB) oraz przedmiary robót, które są załącznikami do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Informuję, że na podst. art. 310 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) Zamawiający unieważnia powyższe postępowanie.Uzasadnienie
Zamawiającemu nie przyznano dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które planował przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Możliwość unieważnienia postępowania z powodu braku dofinansowania została przewidziana w SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu.
| 2026-03-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |