Nadzór nieruchomości położonych w obrębie 20 Karcze, gmina Sokółka o numerach geodezyjnych 164/4, 165/2, 171/2, 173/2, 174, 175, 176/1, 190 (tzw. "nowego" składowiska)

Gmina Sokółka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00170256
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00170256/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-25 09:20
Lokalizacja
Sokółka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-675da0b1-ae9c-490f-99e8-3ce8a075ee2e
Identyfikator
5451815942
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Obsługa nieruchomości realizowana na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSokółka, PL · lot 0
278 012,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00170256 z dnia 2026-03-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Nadzór nieruchomości położonych w obrębie 20 Karcze, gmina Sokółka o numerach geodezyjnych 164/4, 165/2, 171/2, 173/2, 174, 175, 176/1, 190 (tzw. "nowego" składowiska)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sokółka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659125

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 1

1.5.2.) Miejscowość: Sokółka

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-100

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 85 711 09 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@sokolka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sokolka.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nadzór nieruchomości położonych w obrębie 20 Karcze, gmina Sokółka o numerach geodezyjnych 164/4, 165/2, 171/2, 173/2, 174, 175, 176/1, 190 (tzw. "nowego" składowiska)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-675da0b1-ae9c-490f-99e8-3ce8a075ee2e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00170256

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00072607/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Nadzór nieruchomości położonych w obrębie 20 Karcze, gmina Sokółka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00114134

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający zamierza udzielić zamówienia, na podstawie art. 304 ust. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy.
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której
mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego - Gmina Sokółka posiada całość udziałów spółki.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PI.I.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 226026,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Nadzór nieruchomości położonych w obrębie 20 Karcze, gmina Sokółka, o numerach geodezyjnych 164/4, 165/2, 171/2, 173/2, 174, 175, 176/1, 190 (tzw. "nowego" składowiska).
Zakres zamówienia obejmuje:
- dozorowanie nieruchomości w dni robocze od 7.00 do 15.00 realizowany przez jednego pracownika,
- podejmowanie stosownych działań w celu niedopuszczenia do kradzieży, dewastacji i uszkodzenia mienia wszystkich przedmiotów znajdujących się na terenie nieruchomości,
- stały kontakt z Policją, Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa,
- ścisłe współdziałanie z organami administracji publicznej i innymi instytucjami w przedmiocie niedopuszczenia do zaistnienia zagrożenia bezpieczeństwa osób i mienia oraz natychmiastowe podejmowanie środków zapobiegawczych przy stwierdzeniu zagrożenia,
- informowanie Gminy Sokółka o każdym stwierdzonym przypadku wejścia na teren nieruchomości osób nieuprawnionych oraz o każdym wypadku powstania szkody,
- zapewnienie właściwego technicznego utrzymania urządzeń i instalacji znajdujących się na terenie nieruchomości, poprzez ich konserwację, usuwanie awarii oraz remonty bieżące,
- na zlecenie Gminy Sokółka przeprowadzanie badań parametrów wskaźnikowych dla fazy poeksploatacyjnej składowiska zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 30 kwietnia 2013 roku w sprawie składowisk odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70300000-4 - Obsługa nieruchomości realizowana na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 278012,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5450000675, REGON 050214127

7.3.3) Ulica: Targowa 15

7.3.4) Miejscowość: Sokółka

7.3.5) Kod pocztowy: 16-100

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 278012,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-04-01 do 2028-03-31
2026-03-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi