Przebudowa (modernizacja) dwóch klatek schodowych w budynku przy ul. Bytomskiej 72 w Piekarach Śląskich’’
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00170480
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00170480/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-25 10:17
- Lokalizacja
- Piekary Śląskie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-db22d1c9-a9b2-49a2-b303-d3ae181e4274
- Identyfikator
- 6530004150
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00170480 z dnia 2026-03-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa (modernizacja) dwóch klatek schodowych w budynku przy ul. Bytomskiej 72 w Piekarach Śląskich’’
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271049051
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: gen. Jerzego Ziętka 60
1.5.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-940
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgm@zgm.piekary.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.piekary.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.zgm.piekary.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Działalność w zakresie zarządu i administracji nieruchomościami zabudowanymi i niezabudowanymi stanowiącymi własność lub współwłasność Gminy Piekary Śląskie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa (modernizacja) dwóch klatek schodowych w budynku przy ul. Bytomskiej 72 w Piekarach Śląskich’’2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db22d1c9-a9b2-49a2-b303-d3ae181e4274
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00170480
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060329/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Remont klatek schodowych -min. Miarki 1, Makowskiego 12, Karłowicza 2,11 Wyszyńskiego 26, Szymanowskiego 1AB, Armii Krajowej 5
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00123238
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGM/NZ-263-35/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zamówienia:
„Przebudowa (modernizacja) dwóch klatek schodowych w budynku przy ul. Bytomskiej 72 w Piekarach Śląskich’’
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421131-1 - Instalowanie drzwi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.Zamawiający w dniu 23.02.2026 r. wszczął postępowanie pn.: „Przebudowa (modernizacja) dwóch klatek schodowych w budynku przy ul. Bytomskiej 72 w Piekarach Śląskich” poprzez zamieszczenie na stronie internetowej prowadzonego postępowania Specyfikacje Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
W postępowaniu pn.: „Przebudowa (modernizacja) dwóch klatek schodowych w budynku przy ul. Bytomskiej 72 w Piekarach Śląskich” – prowadzonego w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy Pzp, w terminie składania ofert tj. do dnia 10.03.2026 r. do godz. 10:00 zostały złożone 2 oferty.
Zgodnie z Rozdziałem X pkt 2 SWZ, cyt: „Cenę ofertową należy wyliczyć w oparciu o dołączone do SWZ dokumenty tj.: Dokumentację techniczną, Przedmiary robót i Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych), Wyliczona w ten sposób cena będzie rozliczona w oparciu o kosztorys powykonawczy uwzględniający rzeczywiste obmiary wykonanych robót – wynagrodzenie kosztorysowe. Podane ceny jednostkowe będą stałe i nie mogą się zmienić, za wyjątkiem przypadków opisanych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.”
Wykonawcy AMTC POLAND Sp. z o.o., ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków oraz Lynx Sp. z o.o., ul. Tysiąclecia 86a , 40-876 Katowice przesłali oferty wraz z kosztorysami. Kosztorysy były niezgodne z przedmiarami robót tzn. Wykonawcy zastosowali niezgodny zakres rzeczowy kosztorysów z przedmiarem robót. Zgodnie z zapisami Rozdziału X SWZ Wykonawca zobowiązany był wraz z ofertą sporządzić kosztorysy ofertowe zgodnie z dokumentacją techniczną, przedmiarami robót, STWiORB będącymi załącznikami do SWZ.
| 2026-03-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |