Poprawa efektywności wykorzystania zasobów wód podziemnych Gminy Mońki etap II

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W MOŃKACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00171018
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00171018/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-25 12:18
Lokalizacja
Mońki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c07568d2-f23c-44f4-acbd-e586103c899b
Identyfikator
5461393135
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wodyRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnychUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUrządzenia siecioweSystemy i serwery informacyjneUrządzenia do nadzoru wideoRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Wykonawcy

3 przyznane

AQUAHOLD PROSTA SPÓŁKA AKCYJNAModlnica, PL · lot 0
3 598 980 PLN
ENERGYECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 1
520 905 PLN
BOGUSŁAW PIEKUTBiałystok, PL · lot 2
179 887,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00171018 z dnia 2026-03-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności wykorzystania zasobów wód podziemnych Gminy Mońki etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W MOŃKACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366211644

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 21

1.5.2.) Miejscowość: Mońki

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-100

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgkimmonki@poczta.onet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgkimmonki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c07568d2-f23c-44f4-acbd-e586103c899b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności wykorzystania zasobów wód podziemnych Gminy Mońki etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c07568d2-f23c-44f4-acbd-e586103c899b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00171018

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie w ramach inwestycji B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”. Krajowy Plan Odbudowy

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00112778

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/1/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa kontenerowej stacji uzdatniania wody wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Kulesze.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno – użytkowy będący załącznikiem nr 1 i 2 do swz. Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy będzie miało charakter ryczałtowy, zestawienie rzeczowo - finansowe ma charakter pomocniczy do wyceny przedmiotu zamówienia.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego wszelkich wymaganych prawem uzgodnień i decyzji,
2) wykonanie robót budowlanych określonych w dokumentacji projektowej wykonanej przez wykonawcę na podstawie programu funkcjonalno – użytkowego,
3) zapewnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych,
4) opracowanie dokumentacji powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

4.5.5.) Wartość części: 4119422,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Osada Hornostaje.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno – użytkowy będący załącznikiem nr 3 i 4 do swz. Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy będzie miało charakter ryczałtowy, zestawienie rzeczowo - finansowe ma charakter pomocniczy do wyceny przedmiotu zamówienia.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego wszelkich wymaganych prawem uzgodnień i decyzji,
2) wykonanie robót budowlanych określonych w dokumentacji projektowej wykonanej przez wykonawcę na podstawie programu funkcjonalno – użytkowego,
3) zapewnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych,
4) opracowanie dokumentacji powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 429130,79 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Jaski.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno – użytkowy będący załącznikiem nr 3 i 5 do swz. Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy będzie miało charakter ryczałtowy, zestawienie rzeczowo - finansowe ma charakter pomocniczy do wyceny przedmiotu zamówienia.
. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego wszelkich wymaganych prawem uzgodnień i decyzji,
2) wykonanie robót budowlanych określonych w dokumentacji projektowej wykonanej przez wykonawcę na podstawie programu funkcjonalno – użytkowego,
3) zapewnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych,
4) opracowanie dokumentacji powykonawczej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 339155,72 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3598980 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5032453,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3598980 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AQUAHOLD PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 529715241

7.3.3) Ulica: Studzienki 22

7.3.4) Miejscowość: Modlnica

7.3.5) Kod pocztowy: 32-085

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3598980 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-04

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 520905 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 520905 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 520905 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energyeco Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 385061760

7.3.3) Ulica: Baranowicka 117

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-501

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie doziemnej instalacji wodociągu - Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe PREZOT sp. z o.o.

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 520905 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-04

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 179887,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 418815 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 179887,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Instalatorstwa Sanitarnego i C.O. Bogusław Piekut

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050249798

7.3.3) Ulica: Marjańskiego 3 lok. 307

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-402

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 179887,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-04

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane