Zaciągnięcie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2025 roku deficytu budżetowego

GMINA BĘDKÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00171802
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00171802/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-25 15:13
Lokalizacja
Będków, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c4c018ca-aaa2-4bb8-80d8-5f6c06f7fde5
Identyfikator
7732223401
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi udzielania kredytu

Wykonawcy

1 przyznane

POWIATOWY BANK SPÓŁDZIELCZY W TOMASZOWIE MAZOWIECKIMTomaszów Mazowiecki, PL · lot 0
679 613,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00171802 z dnia 2026-03-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zaciągnięcie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2025 roku deficytu budżetowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BĘDKÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647894

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Parkowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Będków

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-319

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bedkow.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bedkow.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c4c018ca-aaa2-4bb8-80d8-5f6c06f7fde5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaciągnięcie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2025 roku deficytu budżetowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c4c018ca-aaa2-4bb8-80d8-5f6c06f7fde5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00171802

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00548684

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 992509,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2025 roku deficytu budżetowego w kwocie 3 000 000,00 zł
1. Warunki zamówienia:
1) waluta kredytu – PLN złoty polski;
2) kwota kredytu 3 000 000,00 zł (słownie: trzy miliony złotych 00/100).
3) przeznaczenie kredytu: na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2025 roku deficytu budżetowego;
4) uruchomienie kredytu – postawienie do dyspozycji Zamawiającego kwoty kredytu nastąpi w jednej transzy;
5) kredyt postawiony do dyspozycji Zamawiającego do dnia 23.12.2025 r.
6) wykorzystanie kredytu nastąpi w jednej transzy w formie przelewu na rachunek bankowy Zamawiającego Nr 82 89850004 0070 0700 1007 0001 na podstawie dyspozycji o wypłatę kredytu;
7) oprocentowanie kredytu – miesięczne, zmienne, obliczone dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego w oparciu o zmienny wskaźnik oprocentowania kredytów WIBOR 1M, notowany na ostatni dzień miesiąca, powiększony o stałą marżę;
8) Udzielający kredytu jest zobowiązany do skalkulowania i podania w ofercie ceny w następujący sposób:
- oferta składana wg WIBOR 1 M na dzień 20.11.2025.r. tj.: 4,33%;
- w celu naliczenia kosztów kredytu odsetki oraz marża liczone są od dnia 05.12.2025 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 679613,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 751315,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 679613,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Tak

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Mazowieckim

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7730007538

7.3.4) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 679613,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2036-12-31
2026-03-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi