kompleksowa usługa prania wodnego i chemicznego wraz z odbiorem i dostawą prania dla Domu Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu
Dom Pomocy Społecznej im dr Leona Szumana w Toruniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00171855
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00171855/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-03-25 15:40
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5b64f818-c927-47e7-acbf-dc298588f2c0
- Identyfikator
- 9561948818
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi prania i czyszczenia na sucho
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00171855 z dnia 2026-03-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
kompleksowa usługa prania wodnego i chemicznego wraz z odbiorem i dostawą prania dla Domu Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej im dr Leona Szumana w Toruniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000315809
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szosa Chełmińska 220
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dpsdyr@dps.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.torun.naszdps.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Pomoc społeczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
kompleksowa usługa prania wodnego i chemicznego wraz z odbiorem i dostawą prania dla Domu Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b64f818-c927-47e7-acbf-dc298588f2c0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00171855
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046992/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 kompleksowa usługa prania wodnego i chemicznego wraz z odbiorem i dostawą prania dla Domu Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00165342
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
w postepowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym wszystkie złożone oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 i 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione;
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAG.331.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
kompleksowa usługa prania wodnego i chemicznego wraz z odbiorem i dostawą prania dla Domu Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu
4.5.3.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.strony nie porozumiały się co do istotnych postanowień umowy nie można zatem podpisać ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego, co jest traktowane jako wada procedury, która nie może zostać usunięta ponieważ zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, o ile pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione
| 2026-03-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |