SZP/243-058/2026 Dostawa komponentów do budowy stanowiska badawczego „Układ do wieloparametrycznej optymalizacji procesu generacji i propagacji impulsów laserowych opartych na AI” – Zadania.

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00172386
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00172386/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-26 09:31
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a4dc4f12-167e-4509-873e-175b8386e7d6
Identyfikator
000001614
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

Wykonawcy

2 przyznane

DARIUSZ DEMARCZYKŚwiętochłowice, PL · lot 0
135 177 PLN
DARIUSZ DEMARCZYKŚwiętochłowice, PL · lot 1
405 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00172386 z dnia 2026-03-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SZP/243-058/2026 Dostawa komponentów do budowy stanowiska badawczego „Układ do wieloparametrycznej optymalizacji procesu generacji i propagacji impulsów laserowych opartych na AI” – Zadania.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-370

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mateusz.synowka@pwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przetargi.pwr.edu.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a4dc4f12-167e-4509-873e-175b8386e7d6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SZP/243-058/2026 Dostawa komponentów do budowy stanowiska badawczego „Układ do wieloparametrycznej optymalizacji procesu generacji i propagacji impulsów laserowych opartych na AI” – Zadania.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4dc4f12-167e-4509-873e-175b8386e7d6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172386

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00620025/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa optycznego modulatora światła i filtrów optycznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamawiająca oświadcza, że Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków 2. Priorytetu Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 (FENG).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00118725

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP/243-058/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 430319,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa komponentów do budowy stanowiska badawczego „Układ do wieloparametrycznej optymalizacji procesu generacji i propagacji impulsów laserowych opartych na AI” – Zadania:
Zadanie nr 1 - Przestrzenny modulator fazy światła wraz ze sterownikiem – 2 szt.;
Zadanie nr 2 - Programowalne filtry optyczne - 3 szt;
CPV: 38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
Zamawiająca oświadcza, że Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków 2. Priorytetu Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 (FENG).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3.1-3.2 do SWZ – OPZ.
3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ.
4. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki, przy ul. Janiszewskiego 11/17 50-372 Wrocław, w Budynku C-4, pok.140.
5. Gwarancja na dostarczony i zamontowany sprzęt :
Zad. Nr 1 - Okres gwarancji wynosi min. 12 miesięcy
Zad. Nr 2 - Okres gwarancji wynosi min. 12 miesięcy
Czas Reakcji na Zgłoszenie Serwisowe, rozumiany jako okres pomiędzy wysłaniem przez Zamawiającego Zgłoszenia Serwisowego a momentem potwierdzenia przez Wykonawcę przyjęcia Zgłoszenia Serwisowego, będzie wynosić 72 godziny w dni robocze.
Czas Naprawy wynosi maksymalnie 90 dni roboczych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.) Wartość części: 109684 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa komponentów do budowy stanowiska badawczego „Układ do wieloparametrycznej optymalizacji procesu generacji i propagacji impulsów laserowych opartych na AI” – Zadania:
Zadanie nr 1 - Przestrzenny modulator fazy światła wraz ze sterownikiem – 2 szt.;
Zadanie nr 2 - Programowalne filtry optyczne - 3 szt;
CPV: 38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
Zamawiająca oświadcza, że Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków 2. Priorytetu Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 (FENG).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3.1-3.2 do SWZ – OPZ.
3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ.
4. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki, przy ul. Janiszewskiego 11/17 50-372 Wrocław, w Budynku C-4, pok.140.
5. Gwarancja na dostarczony i zamontowany sprzęt :
Zad. Nr 1 - Okres gwarancji wynosi min. 12 miesięcy
Zad. Nr 2 - Okres gwarancji wynosi min. 12 miesięcy
Czas Reakcji na Zgłoszenie Serwisowe, rozumiany jako okres pomiędzy wysłaniem przez Zamawiającego Zgłoszenia Serwisowego a momentem potwierdzenia przez Wykonawcę przyjęcia Zgłoszenia Serwisowego, będzie wynosić 72 godziny w dni robocze.
Czas Naprawy wynosi maksymalnie 90 dni roboczych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.) Wartość części: 320635,37 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 135177,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 135177,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 135177,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Integrators Dariusz Demarczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 362144603

7.3.3) Ulica: ul. Bukowa 46 lokal 6

7.3.4) Miejscowość: Świętochłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 41-600

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 135177,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 405900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 405900,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 405900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Integrators Dariusz Demarczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 362144603

7.3.3) Ulica: ul. Bukowa 46 lokal 6

7.3.4) Miejscowość: Świętochłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 41-600

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 405900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

2026-03-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy