Modernizacja energetyczna Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Andrychowie przy ul. Daszyńskiego 12

Powiat Wadowicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00172820
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00172820/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-26 11:12
Lokalizacja
Wadowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d5aa1f79-9828-4bfa-aec1-1a3321fdecf9
Identyfikator
5512129478
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweTynkowanieRemont starych budynkówRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK DRZYŻDŻYKŚwinna Poręba, PL · lot 0
495 927,67 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00172820 z dnia 2026-03-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Andrychowie przy ul. Daszyńskiego 12

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wadowicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072183421

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stefana Batorego 2

1.5.2.) Miejscowość: Wadowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@powiatwadowicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwadowicki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d5aa1f79-9828-4bfa-aec1-1a3321fdecf9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Andrychowie przy ul. Daszyńskiego 12

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5aa1f79-9828-4bfa-aec1-1a3321fdecf9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172820

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041163/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Modernizacja energetyczna Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty - filia w Andrychowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027, Priorytetu 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej Działania 08.11 Transformacja energetyczna

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00066525

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NIZ.272.TP.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 411295,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja energetyczna Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Andrychowie przy ul. Daszyńskiego 12.

W zakres zamówienia wchodzi:
- demontaż istniejących krat okiennych i montaż nowych krat okiennych oraz rynien i rur spustowych,
- skucie fragmentów tynków ścian zewnętrznych i gzymsów ceglanych,
- uzupełnienie ubytków tynków,
- wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych poprzez dwukrotne nałożenie powłoki farby termoizolacyjnej,
- naprawa podbitek drewnianych okapów dachu zaimpregnowanych grzybo i ogniochronnie z malowaniem,
- odpływów rur spustowych z przykanalikami,
- wymiana opaski betonowej przylegającej do elewacji od strony wschodniej z ułożeniem tak, aby wody odprowadzane były od budynku na teren zielony,
- wymiana nawierzchni schodów zewnętrznych, wejściowych poprzez zamontowanie płyt kamiennych lub kamiennopodobnych antypoślizgowych.
- demontaż istniejących i montaż okien z PCV wraz z parapetami,
- demontaż drzwi zewnętrznych z PCV nieocieplonych i montaż drzwi aluminiowych,
- wyrównanie i oczyszczenie terenu z poprzedniego zagospodarowania, chwastów i samosiejek,
- wykonanie siatki ogrodzeniowej o wys. do 1,5 m., ułożenie kostki brukowej o pow. do 10m2, wykonanie krawężnika, zasianie trawy, wykonanie nasadzeń (4 szt. krzewów ozdobnych, 4 szt. małych drzewek np. klon szczepiony), kompostownika, ławek z oparciem – 8 szt., obudowy paleniska, chodnika rzymskiego z płaskich kamieni, siatki cieniującej, huśtawki drewnianej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45410000-4 - Tynkowanie

45262690-4 - Remont starych budynków

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 495927,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 613770,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 495927,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.U.H. MARBUD Marek Drzyżdżyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072118872

7.3.4) Miejscowość: Świnna Poręba

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 495927,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-05

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane