„Usługa polegająca na posadzeniu i 3-letniej pielęgnacji wraz z dostawą materiału roślinnego w ramach akcji społecznej "Wrośnij we Wrocław" na terenie zieleni przy ul. Rdestowej – wiosna 2026”.

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00173480
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00173480/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-26 13:28
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7cddab5e-b3f4-4b21-b4ea-77f47378403e
Identyfikator
8971617948
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pielęgnacji drzewDrzewaSadzenie drzew

Wykonawcy

1 przyznane

JACEK SZŁAPKAWrocław, PL · lot 0
275 302,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00173480 z dnia 2026-03-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługa polegająca na posadzeniu i 3-letniej pielęgnacji wraz z dostawą materiału roślinnego w ramach akcji społecznej "Wrośnij we Wrocław" na terenie zieleni przy ul. Rdestowej – wiosna 2026”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932104838

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Śląska 1

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 54-118

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zzm.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.wroc.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Usługa polegająca na posadzeniu i 3-letniej pielęgnacji wraz z dostawą materiału roślinnego w ramach akcji społecznej "Wrośnij we Wrocław" na terenie zieleni przy ul. Rdestowej – wiosna 2026”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7cddab5e-b3f4-4b21-b4ea-77f47378403e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173480

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040115/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 „Usługa polegająca na posadzeniu i 3-letniej pielęgnacji wraz z dostawą materiału roślinnego w ramach akcji społecznej "Wrośnij we Wrocław" na terenie zieleni przy ul. Rdestowej – wiosna 2026.”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

- Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w SWZ przewidział możliwość udzielania zamówień z wolnej ręki (o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. ze zm. Prawo zamówień publicznych - dotychczasowemu wykonawcy w wysokości do 90% wartości zamówienia podstawowego tj. do kwoty 255 750,40 zł netto, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego
- Wartość szacunkowa aktualnie udzielanego zamówienia wynosi 254 490,00 zł netto.
- Zakres zamówienia jest więc zgodny z przedmiotem zamówienia podstawowego oraz przesłankami art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, a jego całkowita wartość została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Zamówienie miało być i będzie udzielone w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz jego możliwości finansowych - po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/ZWR/220/28/2026/DZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 275302,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na dostarczeniu Zamawiającemu materiału szkółkarskiego (drzew) do nasadzeń na terenach zieleni miejskiej, posadzenia i objęcia trzyletnią pielęgnacją gwarancyjną nasadzonych drzew w ramach akcji społecznej "Wrośnij we Wrocław" na terenie zieleni przy ul. Rdestowej we Wrocławiu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

03452000-3 - Drzewa

77211600-8 - Sadzenie drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jacek Szłapka "ALPINETREE"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8942882027

7.3.3) Ulica: Jaksonowicka 55

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 54-310

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 275302,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-04-19

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Planowany termin wykonania 19.04.2026r.
2026-03-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi