Dostawa, montaż oraz uruchomienie przenośnego systemu pomiarowego wraz z komponentami dla Instytutu Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej

POLITECHNIKA ŁÓDZKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00175984
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00175984/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-29 17:59
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1ce831ae-0891-49ce-a016-5e9351ddb620
Identyfikator
7270021895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)Przyrządy do pomiaruUrządzenia pomiarowe i sterująceAparatura kontrolna i badawcza

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00175984 z dnia 2026-03-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, montaż oraz uruchomienie przenośnego systemu pomiarowego wraz z komponentami dla Instytutu Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA ŁÓDZKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Włókiennictwa i Wzornictwa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001583

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stefana Żeromskiego 116

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-543

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.) Numer telefonu: +48 42 631 33 05

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.michalak@p.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://style.p.lodz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://plodz.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa, montaż oraz uruchomienie przenośnego systemu pomiarowego wraz z komponentami dla Instytutu Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ce831ae-0891-49ce-a016-5e9351ddb620

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00175984

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00126799/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa, montaż oraz uruchomienie przenośnego systemu pomiarowego wraz z komponentami dla Instytutu Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zrównoważone projektowanie hybrydowych (tekstylno-tworzywowych), aktywnych struktur przewodzących powierzchni selektywnych częstotliwościowo (FSS) o dominującym współczynniku pochłaniania fali padającej lub zdolnościach kierunkowania wiązki odbitej, dofinansowanego ze środków Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS 27, numer umowy o dofinansowanie UMO-2024/53/B/ST11/01140.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00131331

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/W4/262/2026/02/1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa przenośnego systemu pomiarowego, obejmującego wektorowy analizator sieci (VNA) oraz zestaw antenowy z antenami soczewkowymi, zamocowany na sztywnym statywie, przeznaczony do pomiarów parametrów materiałowych płaskich próbek materiałów włókienno-tworzywowych instalowanych w specjalnym uchwycie pomiędzy antenami. Stanowisko powinno umożliwiać wykonywanie pomiarów z wykorzystaniem oprogramowania uwzględniającego specyfikę dedykowanego zestawu antenowego oraz zastosowanego VNA. Oprogramowanie może być instalowane wewnątrz analizatora lub w zewnętrznym komputerze.
Cały system powinien być wyposażony we współpracujące ze sobą następujące komponenty składowe:
• Analizator wektorowy sieci (VNA);
• Przenośny zestaw antenowy;
• Oprogramowanie wspomagające proces pomiarowy i będące integralną częścią systemu;
• Niezbędne akcesoria potrzebne do uruchomienia i wykonywania pomiarów za pomocą zestawu.
Cały system powinien umożliwiać uzyskanie wiarygodnych i powtarzalnych wyników pomiarów, których weryfikacja (poprzez porównanie z innym systemem lub poprzez badania symulacyjne) powinna zostać przeprowadzona przez producenta na żądanie zamawiającego, najpóźniej w dniu szkolenia początkowego, o którym mowa w Formularzu Asortymentowym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ, stanowiącym jednocześnie Formularz Asortymentowy, w którym to wymaga się od wykonawcy wskazania parametrów oferowanych danego urządzenia, jego podzespołu, oprogramowania, itp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38300000-8 - Przyrządy do pomiaru

38424000-3 - Urządzenia pomiarowe i sterujące

38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu oferta RATEART Dariusz Matyjewicz Spółka Komandytowa, ul. Lenartowicza 24 93-143 Łódź, NIP: 729 275 09 92 - oferta najkorzystniejsza, spośród wszystkich nieodrzuconych ofert, przekroczyła kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego postępowania. Wykonawca zaproponował kwotę 737 524,91 zł, natomiast Zamawiający posiada środki przeznaczone na sfinansowanie przedmiotowego postępowania w wysokości 400 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do wysokości ceny oferty złożonej przez Wykonawcę.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

2026-03-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy