Wykonanie przeglądów gazowych w budynkach stanowiących zasób Gminy Siemianowice Śląskie

Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00176039
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00176039/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-30 07:42
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-129a75a4-1081-4488-a6da-66247b4ce194
Identyfikator
6431004477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi kontroli technicznejUsługi inspekcji budowlanejUsługi nadzoru i kontroli

Wykonawcy

1 przyznane

RAFAŁ GAJDAWrocław, PL · lot 0
69 940,26 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00176039 z dnia 2026-03-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie przeglądów gazowych w budynkach stanowiących zasób Gminy Siemianowice Śląskie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ratusz@um.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-129a75a4-1081-4488-a6da-66247b4ce194

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka sektora finansów publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie przeglądów gazowych w budynkach stanowiących zasób Gminy Siemianowice Śląskie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-129a75a4-1081-4488-a6da-66247b4ce194

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176039

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029319/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Wykonanie przeglądów gazowych w budynkach stanowiących zasób Gminy Siemianowice Śląskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00096275

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-MPGKiM/3/II/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie kontroli obejmującej sprawdzenie stanu technicznego instalacji gazowych wraz z wykonaniem prób szczelności w budynkach stanowiących zasób Gminy Siemianowice Śląskie.
Zakres kontroli obejmuje:
1. W ramach usługi należy dokonać kontroli i sprawdzenia:
1.1. Wykonanie przeglądu instalacji gazowej od zaworu głównego do urządzeń gazowych,
1.2. Wykonanie prób szczelności instalacji gazowej za gazomierzem – w lokalach mieszkalnych i użytkowych w danym budynku,
1.3. Wykonanie kontroli obejmującej sprawdzenie stanu technicznego instalacji gazowej w lokalach mieszkalnych i użytkowych w których został odcięty dopływ gazu (bez uszczelnienia
1.4. Wykonanie próby szczelności instalacji gazowej przed gazomierzem w budynku mieszkalnym i użytkowym (część wspólnych instalacji- od kurka głównego do gazomierza):
2. Zakres robót polegających na usuwaniu nieszczelności instalacji obejmuje:
2.1. W przypadku stwierdzenia nieszczelności instalacji wewnętrznej gazu w lokalu należy umówić się z lokatorem na termin i wykonać jej uszczelnienie wraz z ewentualną konieczną wymianą niezbędnych elementów instalacji tj. zawory, kształtki, podejścia zgodnie z istniejącymi średnicami.
2.2. w przypadku stwierdzenia nieszczelności przy gazomierzu należy wykonać uszczelnienie instalacji do 48 godzin od stwierdzenia nieszczelności. Koszty związane z demontażem i montażem gazomierza ponosi Prowadzący Postępowanie.
2.3. w przypadku stwierdzenia nieszczelności urządzeń odbiorczych w lokalu mieszkalnym i użytkowym takich jak kuchenka 4-palnikowa, przepływowe podgrzewacze wody i piece c. o. należy odciąć przy urządzeniu dopływ gazu na zaworze. Naprawa lub wymiana w/w urządzenia należy do obowiązków najemcę.
2.4. w przypadku stwierdzenia nieszczelności instalacji części wspólnych tj. poziomów i pionów budynku mieszkalnego i użytkowego należy wykonać ich uszczelnienie do 48 godzin od stwierdzenia nieszczelności.
2.5. w przypadku stwierdzenia konieczności wymiany odcinka rur w związku ze złym stanem technicznym (tj. korozja, pęknięcia) należy powiadomić Prowadzącego postępowanie odrębnym protokołem. Wymiana odcinka rur należy do obowiązków Prowadzącego Postępowanie.
2.5. w przypadku stwierdzenia nieszczelności zagrażającej zdrowiu i życiu ludzi należy natychmiastowo odciąć dopływ gazu bądź usunąć nieszczelność.
2.6. Przed przystąpieniem do przeglądu Wykonawca po uzgodnieniu z Prowadzącym postępowanie wykona oraz rozwiesi ogłoszenia o konieczności udostępnienia przez lokatorów lokali mieszkalnych i użytkowych w których powinna być przeprowadzona kontrola.
2.7. W razie nieobecności najemców w lokalach czynności kontrolne należy ponowić do dwóch razy. Za trzecim razem należy zgłosić administracji informację o nieudanym wykonaniu kontroli w danym lokalu oraz przedłożyć wykaz osób wraz z terminem kolejnej kontroli. Administracja natomiast powiadomi lokatora listem poleconym o kolejnym terminie przeprowadzenia kontroli.
2.8. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie jedynie za faktycznie wykonane przeglądy tj. za wykonanie przeglądu po udostępnieniu przez najemców lokali. Wykonawcy nie przysługuje żadne wynagrodzenie za gotowość wykonania przeglądu w tych lokalach, w których kontroli, przeglądu z jakiejkolwiek przyczyny nie przeprowadzono, niezależnie od tego, czy Wykonawca pozostawał w gotowości wykonania takiego przeglądu i np. udał się do lokalu, do którego nie został wpuszczony przez najemce.
2.9. Wykonanie kontroli w lokalu musi być potwierdzone czytelnym podpisem najemcy lub osoby przez lokatora upoważnionej (w takiej sytuacji osoba podpisuje protokół z dopiskiem z upoważnienia) złożonym na protokole kontroli. Wykonawca ma świadomość, iż podpisanie protokołu kontroli przez inną osobę niż najemca lub osoba upoważniona stanowi istotne naruszenie warunków umowy.
3. Dowodem przeprowadzonej kontroli jest protokół kontroli, który stanowi dla Prowadzącego postępowanie podstawę do planowania oraz podejmowania decyzji o wykonaniu robót budowlanych, napraw oraz prac konserwatorskich.
4. Prowadzący postępowanie nie ponosi żadnej odpowiedzialności jeżeli przeglądy będą mogły być wykonane jedynie w części lokali.
5. Przeglądy powinny zostać sporządzone na protokole przeglądu instalacji gazowej w dwóch egzemplarzach (oryginału i kopii).
6. Wykaz budynków do wykonania przeglądów gazowych stanowi dodatek nr 5 do SWZ
7. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy - dodatek nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71356100-9 - Usługi kontroli technicznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71315400-3 - Usługi inspekcji budowlanej

71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69940,26 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 433512,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 69940,26 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: COMPLEX RAFAŁ GAJDA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930469702

7.3.3) Ulica: ul. Kwiska 158

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 54-210

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 69940,26 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-05

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-03-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi