„Zasyp wyrw brzegowych na potoku Bystrzanka w km 0+190 – 0+320 w msc. Bystra Podhalańska, gm. Bystra – Sidzina, pow. suski”

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00505510
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00505510/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-18 13:24
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b2eff97b-092e-4a13-b31f-cc2ce41742a4
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00505510 z dnia 2024-09-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zasyp wyrw brzegowych na potoku Bystrzanka w km 0+190 – 0+320 w msc. Bystra Podhalańska, gm. Bystra – Sidzina, pow. suski”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krakow@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r20326,Zasyp-wyrw-brzegowych-na-potoku-Bystrzanka-w-km-0190-0320-w-msc-Bystra-Podhalans.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zasyp wyrw brzegowych na potoku Bystrzanka w km 0+190 – 0+320 w msc. Bystra Podhalańska, gm. Bystra – Sidzina, pow. suski”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2eff97b-092e-4a13-b31f-cc2ce41742a4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00505510

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00225727/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.185 Zasyp wyrw brzegowych na potoku Bystrzanka w km 6+890-7+050 w m. Sidzina, gm. Bystra-Sidzina, pow. suski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00455403

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: K.ROZ.2710.88.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z zasypem wyrw brzegowych oraz dennych potoku Bystrzanka w km 0+190-0+320 w msc. Bystra Podhalańska, gm. Bystra-Sidzina, pow. suski.
2. Szczegółowy zakres i rodzaj robót przewidzianych do wykonania przedmiotu zamówienia, warunki ich realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
- wzór umowy – Załącznik nr 1 do SWZ
- opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 2 do SWZ
- kosztorys ofertowy – Załącznik nr 3 do SWZ
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z następującymi publikacjami:
• Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania:
https://www.gov.pl/web/klimat/katalog-dobrych-praktyk-w-zakresie-robot-hydrotechnicznych
• Dobre praktyki utrzymania rzek:
https://www.wwf.pl/sites/default/files/2018-10/Dobre_praktyki_utrzymania_rzek_wyd_II.pdf
• Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych:
https://www.wody.gov.pl/images/Aktualnosci/foto/renaturyzacjaKPRWP/Podrecznik_renaturyzacji.pdf
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić nadzór przyrodniczy przez cały okres realizacji zamówienia. Szczegółowy zakres zadań pełnionych w ramach nadzoru przyrodniczego dla zamówienia został określony w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik Nr 2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ze względu na istotny, trwały i nieusuwalny charakter stwierdzonej wady - pominięcie w formularzu ofertowym pola dotyczącego deklarowanego przez Wykonawcę okresu gwarancji i rękojmi za wady - a w efekcie brak możliwości zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, która nie podlegałaby unieważnieniu w świetle art. 457 ust. 1 Ustawy Pzp.
2024-09-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane