Dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran lub oprogramowania równoważnego

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ-INSTYTUT LOTNICTWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00176132
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00176132/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-03-30 08:33
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9bd93aa6-5acc-4acd-adcb-0fc6402c6654
Identyfikator
1070046338
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Analityczne, naukowe, matematyczne lub prognozujące pakiety oprogramowaniaUsługi w zakresie wsparcia technicznego

Wykonawcy

1 przyznane

EC ENGINEERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
96 579,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00176132 z dnia 2026-03-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran lub oprogramowania równoważnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ-INSTYTUT LOTNICTWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387193275

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Krakowska 110/114

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-256

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 573 167 262

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@ilot.lukasiewicz.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ilot.lukasiewicz.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ilot.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/2963/dostawa-oprogramowania-do-obliczen-numerycznych-msc-nastran-i-patran-lub-oprogramowania-rownowaznego-1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Badania naukowe i prace rozwojowe w zakresie lotnictwa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran lub oprogramowania równoważnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9bd93aa6-5acc-4acd-adcb-0fc6402c6654

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176132

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00131409

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.26.34.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 331213,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia dostawa oprogramowania do obliczeń numerycznych MSC Nastran i Patran lub oprogramowania równoważnego (dalej „Oprogramowanie”). Przedmiot zamówienia podstawowego obejmuje dostawę, na okres dwunastu (12) miesięcy, elastycznego systemu licencji na Oprogramowanie opartego na systemie punktów (tzw. „tokenów”) wraz ze wsparciem technicznym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) określa Załącznik nr 1 do SWZ.
3. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Istotne postanowienia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48460000-0 - Analityczne, naukowe, matematyczne lub prognozujące pakiety oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 96579,60 EUR

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 482134,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 96579,60 EUR

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EC Engineering Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9452024653

7.3.3) Ulica: Armii Krajowej 28

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-150

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 96579,60 EUR

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-03-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy