Wymiana stolarki otworowej w budynkach/lokalach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania

GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00176179
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00176179/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-30 08:48
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9960f36c-c64b-4705-a671-628e0dd1401d
Identyfikator
6263001827
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Wykonawcy

2 przyznane

PROGRESS MA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOrnontowice, PL · lot 0
23 760 PLN
ROBERT KASIBORSKIChorzów, PL · lot 1
20 520 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00176179 z dnia 2026-03-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana stolarki otworowej w budynkach/lokalach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242615406

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 54b

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-909

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: 325325013

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bm.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bm.bytom.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bm-bytom.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/504101

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana stolarki otworowej w budynkach/lokalach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9960f36c-c64b-4705-a671-628e0dd1401d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176179

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029422/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Wymiana stolarki otworowej Część I ul. Piłsudskiego 74/5, Część II pl. Akademicki 13/1a, ul. Żołnierza Polskiego 3/3, ul. Witczaka 79

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00110330

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.1.2026.TP2

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana stolarki otworowej w budynkach/lokalach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie (2) części:
1.1. Część 1 – Wymiana stolarki otworowej w budynku/lokalu zarządzanym przez Bytomskie Mieszkania: ul. Piłsudskiego 74/5.
1.1.1. Zakres robót budowlanych i instalacyjnych jest zróżnicowany i obejmuje roboty ogólnobudowlane, remontowe i renowacyjne.
1.1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki wykonania i odbioru robót stanowią załącznik nr 1.1.a do SWZ – Specyfikacja techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
1.1.3. Zamawiający załącza przedmiary (załącznik nr 1.1 do SWZ) jako materiał niezobowiązujący. Załączone przedmiary robót mają charakter orientacyjny i należy je traktować jako materiał pomocniczy w szybkim i ogólnym rozeznaniu zakresu rzeczowego i rozmiaru przedsięwzięcia. Ilość i opis poszczególnych pozycji przedmiarów robót nie należy traktować jako ostateczne definiujące wymagania dla danych robót.
1.1.4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Programem Prac Konserwatorsko-Budowlanych, który załącznik nr 1.1.b. do SWZ oraz zgodnie z Decyzjami/Pozwoleniami/Opiniami/Zaleceniami Konserwatora/ Zgodami Wspólnot, które stanowią załącznik nr 1.1.c. do SWZ.
2. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2.1 do SWZ – w odniesieniu do Części 1 oraz załącznik nr 2.2 do SWZ – w odniesieniu do Części 2.
3. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonany przedmiot zamówienia 60 miesięcznej gwarancji, liczonej od dnia odbioru końcowego robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia.
4. Zamawiający udostępni teren przyszłych robót budowlanych w celu zapoznania się z przedmiotem zamówienia:
a) 20.02.2026 r. o godz. 12:00 – w odniesieniu do Części 1,
b) 20.02.2026 r. o godz. 13:00 – w odniesieniu do Części 2.
Wykonawcy zainteresowaniu dokonaniem oględzin miejsca prowadzenia robót proszeni są o uprzednie zgłoszenie udziału Zamawiającemu, najpóźniej na jeden (1) dzień roboczy przed ww. terminem, na adres poczty email: techniczny@bm.bytom.pl – Dział Techniczny – Gmina Bytom – Bytomskie Mieszkania ul. Armii Krajowej 54B, 41-909 Bytom, tel.: 32 532 59 16
Uwaga: Zamawiający nie będzie udzielał odpowiedzi na pytania podczas udostępniania terenu przyszłych robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.5.) Wartość części: 24485,21 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana stolarki otworowej w budynkach/lokalach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie (2) części:
1.2. Część 2 - Wymiana stolarki otworowej w budynku/lokalu zarządzanym przez Bytomskie Mieszkania: Plac Akademicki 13/1a, ul. Żołnierza Polskiego 3/3, ul. Witczaka 79.
1.2.1. Zakres robót budowlanych i instalacyjnych jest zróżnicowany i obejmuje roboty ogólnobudowlane, remontowo i renowacyjne.
1.2.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki wykonania i odbioru robót stanowią załącznik nr 1.2.a do SWZ – Specyfikacja Wykonania i Odbioru Robót.
1.2.3. Zamawiający załącza przedmiary (załącznik nr 1.2 do SWZ) jako materiał niezobowiązujący. Załączone przedmiary mają charakter orientacyjny i należy je traktować jako materiał pomocniczy w szybkim i ogólnym rozeznaniu zakresu rzeczowego i rozmiary przedsięwzięcia. Ilość i opis poszczególnych pozycji przedmiarów nie należy traktować jako ostateczne i definiujące.
1.2.4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Decyzjami/Pozwoleniami/Opiniami/Zaleceniami Konserwatora/Zgodami Wspólnot, które stanowią Załącznik nr 1.2.b do SWZ.
2. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2.1 do SWZ – w odniesieniu do Części 1 oraz załącznik nr 2.2 do SWZ – w odniesieniu do Części 2.
3. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonany przedmiot zamówienia 60 miesięcznej gwarancji, liczonej od dnia odbioru końcowego robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia.
4. Zamawiający udostępni teren przyszłych robót budowlanych w celu zapoznania się z przedmiotem zamówienia:
a) 20.02.2026 r. o godz. 12:00 – w odniesieniu do Części 1,
b) 20.02.2026 r. o godz. 13:00 – w odniesieniu do Części 2.
Wykonawcy zainteresowaniu dokonaniem oględzin miejsca prowadzenia robót proszeni są o uprzednie zgłoszenie udziału Zamawiającemu, najpóźniej na jeden (1) dzień roboczy przed ww. terminem, na adres poczty email: techniczny@bm.bytom.pl – Dział Techniczny – Gmina Bytom – Bytomskie Mieszkania ul. Armii Krajowej 54B, 41-909 Bytom, tel.: 32 532 59 16
Uwaga: Zamawiający nie będzie udzielał odpowiedzi na pytania podczas udostępniania terenu przyszłych robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.5.) Wartość części: 25433,13 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23760,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 42962,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 23760,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROGRESS MA sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351864605

7.3.4) Miejscowość: Ornontowice

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 23760,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 20520,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 43359,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 20520,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PPHU ATENA 2

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6452222699

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 20520,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

2026-03-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane