Wymiana źródła ciepła i poprawa efektywności energetycznej Przedszkola Gminnego w Przedczu

GMINA PRZEDECZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00176876
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00176876/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-30 12:17
Lokalizacja
Przedecz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f4adc42f-86b6-46cc-8a70-7b1c00b1ef14
Identyfikator
6662002886
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie stolarki budowlanejUsługi wywozu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ ROSIAKPrzykona, PL · lot 0
596 825,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00176876 z dnia 2026-03-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana źródła ciepła i poprawa efektywności energetycznej Przedszkola Gminnego w Przedczu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZEDECZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019326

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Przedecz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-635

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 632738467

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@przedecz.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.przedecz.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/przedecz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana źródła ciepła i poprawa efektywności energetycznej Przedszkola Gminnego w Przedczu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4adc42f-86b6-46cc-8a70-7b1c00b1ef14

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176876

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006683/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej Przedszkola Gminnego w Przedczu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) Inwestycja B1.1.3. Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół. Termomodernizacja i Zwiększania Odporności.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00113527

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGWI.271.1.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Wymiana źródła ciepła i poprawa efektywności energetycznej Przedszkola Gminnego w Przedczu”.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, prace sanitarne i elektryczne dotyczące termomodernizacji budynku Przedszkola Gminnego w Przedczu, zlokalizowanego na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym 75/2, obręb Przedecz.
W ramach przedmiotowego zadania planuje się wykonanie następujących robót:
– docieplenie ścian zewnętrznych,
– docieplenie dachu,
– wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
– obróbki blacharskie,
– montaż czujników poziomu CO w klasach, miernika jakości powietrza,
– uzupełnienie tynków i malowanie po wymianie okien i instalacji c.o., urządzeń kotłowni,
– wymiana źródła ciepła z obecnego kotła olejowego na pompę ciepła powietrze-woda, wysokotemperaturową o mocy 47-50 kW,
– modernizacja instalacji c.o. (demontaż istniejącej instalacji, montaż nowej instalacji wraz z grzejnikami);
– demontaż starej i montaż nowej instalacji ciepłej wody użytkowej,
– montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 15,3 Wp wraz z przyłączeniem do istniejącego złącza pomiarowego,
– modernizacja instalacji elektrycznej.


Wykonawca będzie dysponował
1) Kierownikiem budowy branży budowlanej posiadającym uprawnienia konstrukcyjno- budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi,
2) Kierownikiem robót branży sanitarnej posiadającym uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
3) Kierownikiem robót branży instalacyjnej elektrycznej posiadającym uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.


UWAGA: Wykonawca musi uwzględnić w ofercie koszty utylizacji zdemontowanych okien w ilości 100%,. Całość zdemontowanych drzwi wejściowych podlegających wymianie Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
Wszystkie materiały z rozbiórki instalacji c.o. - złom metalowy wraz z obecnym kotłem c.o. należy po demontażu przekazać Zamawiającemu.
Prace związane z demontażem i montażem instalacji co. w pomieszczeniach szkoły zamawiający wymaga żeby wykonawca wykonał w okresie wakacyjnym tj . lipiec- sierpień.

Zamówienie należy wykonać zgodnie z załączoną do SWZ dokumentacją projektową oraz załączonymi pomocniczo przedmiarami robót. Wszelką kolorystykę należy każdorazowo uzgodnić z Inwestorem.

Uwaga! Zamawiający informuje, że inwestycja będzie prowadzona na terenie funkcjonującego Przedszkola Gminnego, gdzie na co dzień prowadzona jest działalność oświatowa. Na terenie działki, w trakcie prowadzenia prac, będą przebywać i przemieszczać się pracownicy Przedszkola, dzieci uczęszczające do przedszkola oraz ich rodzice bądź opiekunowie, wobec czego należy tak zabezpieczyć i oznakować teren oraz dostosować prace z zachowaniem ciągów komunikacyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie obiektu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja techniczna:
1) projektami technicznymi;
2) przedmiarami robót;
3) audyt energetyczny budynku;
4) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót;
5) ekspertyza ornitologiczna / chiropterologiczna;

Przedmiotowe zadanie inwestycyjne wymaga zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o rozpoczęciu i zakończeniu budowy oraz uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 596825,18 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 926033,53 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 596825,18 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: R-BUD Rosiak Grzegorz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6681292336

7.3.4) Miejscowość: Laski

7.3.5) Kod pocztowy: 62-731

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 596825,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
(KPO) Inwestycja B1.1.3. Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół. Termomodernizacja i
Zwiększania Odporności.
2026-03-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane